8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDo Európy prichádza slnečný neosoul v podaní Phuma Viphurita
spot_img

Do Európy prichádza slnečný neosoul v podaní Phuma Viphurita

Mladý pesničkár Phum Viphurit sa chystá na svoje európske turné, počas ktorého zavíta aj k našim susedov. „Lover Boy“ zahrá na jazzovej lodi zakotvenej na Vltave aj na poľskom festivale alternatívnej hudby.

Preslávila ho skladba Lover Boy. Zmätený a sympatický hudobník v nej pobehuje okolo exotickej krásky a hustí do nej prenikavý soulový vokál a poddajné funk-rockové gitarové riffy. Phum Viphurit robí síce priamočiare pesničky, ale nie sú to hity s prefláknutými melódiami. Stretávajú sa v nich inšpirácie z troch kontinentov – Ázie, Austrálie a Ameriky – a z rôznych hudobných štýlov ako soul, funk, rock či indie pop.

Slnečné songy žiaria v kombinácii inšpirácie prevzatej od Stevieho Wondera, ale aj Maca DeMarca. Samotný umelec vraví o svojej hudbe ako o „sunshine pope“,  kritika ho zase priraďuje k neosoulovým interpretom. Kariéru začal na Novom Zélande, ale svetová sláva prišla až potom, čo sa vybral do svojej rodnej krajiny – Thajska. Tam nahral debutový album Manchild, z ktorého pochádza spomínaný globálny hit Lover Boy.

V dvadsiatich dvoch rokoch má stále potenciál sa rozvíjať. Aj preto sa chystá do Európy oťukať si nový trh. Odohrá tam klubové koncerty – napríklad 6. augusta v pražskom JazzDocku – aj festivaly,  na ktorých môže svojou energickou a večne dobre naladenou hudbou osloviť nových poslucháčov. Napríklad na katovickom OFF Festivale, ktorý sa uskutoční v dňoch 2. až 4. august.

Phum Viphurit – Lover Boy

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img