8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDo Prahy zavítajú Volbeat v sprievode Darko Jones a Baroness
spot_img

Do Prahy zavítajú Volbeat v sprievode Darko Jones a Baroness

autor: Dominik Kotes

Dánska kapela Volbeat vydala už svoj siedmy štúdiový album. Aby predstavila aj nové skladby z tohto albumu, spolu so svojimi overenými klasikami z predchádzajúcich albumov, prizvala si kapely Danko Jones a Baroness a spoločne sa vydali na turné Rewind, Replay, Rebound World Tour 2019 po rôznych európskych mestách. Neminú ani Prahu a Viedeň.

Kapela Volbeat vznikla v roku 2001 v Kodani a od svojej existencie už prešla rôznymi formáciami a vydala sedem štúdiových albumov. Ich najnovší prírastok, Rewind, Replay, Rebound, prináša ich zreteľný, psychobillný a punkovo ​​zafarbený rokenrolový zvuk, pre ktorý sú známi nielen v rodnom Dánsku, ale aj po celom svete, a zároveň sa snažili dosiahnuť aj nové prvky vo svojej tvorbe. Obal albumu už prezrádza tématiku inšpirovanú birminghamským gangom Peaky Blinders, ktorú je možné počuť v skladbe „Cheapside Sloggers“.

Počas svojho turné neobídu ani pražské O2 Universum, kde sa zastavia 31. októbra 2019. Fanúšikovia tejto kapely sa môžu pripraviť na staré hity ako „Still Counting“ a „Doc Holliday“, nemôže chýbať ani ich debut z predchádzajúceho albumu „The Devil’s Bleeding Crown“ a „Black Rose“, v ktorej sa predstaví aj frontman eponymnej kapely, Danko Jones. Samozrejme, nemôžu chýbať ani nové prírastky ich tvorby ako „Leviathan“, „Last Day Under the Sun“, barová tancovačka „Die to Live“ (v štúdiovej verzii sprievodne spievaná Neilom Fallonom z americkej kapely Clutch) a rokenrolom nadupaná pieseň „Pelvis on Fire“.

Ako predkapely na turné sa predstavia kanadské hard rockové trio Danko Jones, ktoré prinesie svoje známe energické hity, okrem iného aj svoj štartér „I Gotta Rock“, a americká metalová kapela Baroness, ktorá sa predstaví so svojim typickým progresívnym zvukom cítiteľným z ich skladieb.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img