8.6 C
Slovakia
pondelok, 22 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDo Serede sa valí elektronický rock v podaní Garbage
spot_img

Do Serede sa valí elektronický rock v podaní Garbage

Koncertom americko-britskej skupiny Garbage sa 26. júna začne druhý ročník série In Castle. Do Serede prídu muzikanti na čele s charizmatickou Shirley Mansonovou.

Keď speváčka a hlavná tvár vašej skupiny stratí hlas, môžete pokračovať s náhradou, alebo počkať či sa situácia zmení k lepšiemu. Trpezlivosť starých fanúšikov podrží a tých nových prináša. To bol aj prípad kapely Garbage, ktorá vznikla spojením amerického tria Butch Vigo, Steve Marker, Duke Erikson so škótskou speváčkou Shirley Mansonovou.

Tú si vyhliadli na jednom z koncerte skupiny Angelfish. Takéto preťahovanie hudobníkov, ktoré  je v praxi bežná vec, pomohlo stvoriť jednu zo zásadných gitaroviek z deväťdesiatok – Garbage.

Spojenie gitarovky a elektroniky ukázalo, kam sa bude uberať rocková hudba v ďalšom období. Ešte o to viac, keď prišli remixy ich známych skladieb. Samotná kapela to deklarovala spoluprácou s raperom Trickym a jeho domovským zoskupením Massive Attack.

Garbage však nestáli o sterilnú elektroniku. Komunikátorom medzi živými nástrojmi a technologickým pokrokom bol práve uhrančivý vokál ich speváčky. Úspech bol znásobený aj tým, že si ich skladbu World Is Not Enough vybrali tvorcovia filmu o Jamesovi Bondovi.

https://www.youtube.com/watch?v=8C5NLfYdZaE

Garbage sa stali synonymom modernej gitarovej hudby, ktorá zvládla prechod do nového tisícročia. Kapela potom mala menšiu tvorivú pauzu zapríčinenú indisponovaným hlasom Shirley Mansonovej.

Návrat na pódiá sa im vydaril. Nielen ten deklarovaný, ale nový a svieži reštart kariéry, ktorá trvá s menšími prestávkami už dvadsaťšesť rokov. Popri tom všetkom shoegazingovom revivale v posledných rokoch je tu aj Garbage, ktorých vystúpenie si vychutnáte 26. júna na koncertnej sérii In Castle v Seredi.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img