8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDub FX opäť príde na Slovensko
spot_img

Dub FX opäť príde na Slovensko

COVER1-845x321

Dub FX sa na Slovensku dostal do povedomia vďaka niekoľkým vystúpeniam, ktoré tu absolvoval. Premiéru mal ešte ako neznámy v roku 2011 v Nu Spirit Clube. Dvakrát vystúpi na Grape festivale a raz na Uprisingu. Na jeseň prinesie sólovú šou do bratislavskej Starej Tržnice.

Za prezývkou Dub FX sa schováva Austrálčan Ben Stanford. Svoju kariéru začal pouličnými vystúpeniami a vďaka nim si získal fanúšikov. V jeho tvorbe je počuť mix hudobných žánrov ako hip-hop, reaggae, či drum and bass. Preslávili ho hity ako Love SomeoneLove Me or Not.

Špecialitou jeho živých vystúpení sú hudobné slučky. Vtedy vytvára hudbu iba svojím hlasom a do toho spieva, či rapuje. Už vystupoval v asi štyridsiatich krajinách a predal vyše 200-tisíc nahrávok. Má viac ako pol milióna fanúšikov na Facebooku a na Youtube má viac ako 100 miliónov zhliadnutí. Objavil sa na významných festivaloch ako Coachella, Sziget, Glastonbury či Woodstock. V týchto dňoch vydal nový album s názvom Thinking Clear. Údajne ho nahral počas štyroch mesiacov a veľa piesní vzniklo počas toho, ako bol na turné. Z albumu predstavil už aj prvý singel So Are You a aj krátke video o tvorbe albumu. Dub FX vystúpi v Starej Tržnici v Bratislave 16. októbra. Koncert organizuje Grape Agency.

Dub FX – So Are You

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img