8.6 C
Slovakia
pondelok, 4 marca, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDvadsať zaujímavostí o Arminovi van Buurenovi

Dvadsať zaujímavostí o Arminovi van Buurenovi

Armin_van_buuren_odi_jin

Kariéru začal ešte v deväťdesiatych rokoch. Vystupuje na najväčších svetových festivaloch. Holandský DJ a producent Armin van Buuren je kráľom hudobného žánru trance. Prinášame vám tie najzaujímavejšie fakty o ňom.

 1. Armin začal tvoriť hudbu keď mal 14 rokov. Už ako študent hrával v kluboch viac ako štyrikrát týždenne.
 2. V detstve chodil na klavír a dodnes ľutuje, že s tým prestal.
 3. Jeho prvou prácou bola výroba nákupných letákov.
 4. Ako DJ začal pracovať v miestnom nočnom klube Nexus. Vtedy si vytvoril aj svoje vlastné štúdio. Prvé skladby, ktoré tam vznikli boli Touch Me a Communication.
 5. Chcel byť lekárom, no nakoniec vyštudoval právo. Napriek tomu išiel za svojím snom a stal sa profesionálnym hudobníkom.
 6. Inšpiroval ho francúzsky producent elektronickej hudby Jean Michel Jarre. Je veľkým fanúšikom Phila Collinsa.
 7. Skladba Communication je jeho prvá skladba, ktorú v roku 1999 zahrali v rádiu.
 8. Jeho prvou platenou zákazkou bolo hranie v Japonsku v roku 1999.
 9. Od roku 2001 hostí rozhlasovú reláciu State of Trance, kde hráva trance a aj iné elektronické žánre. Týždenne ju počúva aj 20 miliónov poslucháčov z celého sveta. Má za sebou už 800 epizód.
 10. V roku 2003 vydal svoj debutový album 76. Po ňom nasledovala v roku 2005 nahrávka Shivers.
 11. Jeho štúdiový album Imagine z roku 2008 sa dostal na prvé miesta hudobných rebríčkov. Bolo to prvýkrát, čo sa to v Holandsku podarilo producentovi tanečnej hudby.
 12. Armin sa oženil v roku 2009 s Erikou van Thielovou. Ich dcéra sa narodila v júli 2011 a ich syn v júli 2013.
 13. Získal viacero ocenení. V rokoch 2007, 2008, 2009, 2010 a 2012 ho zvolili fanúšikovia za najpopulárnejšieho DJ-a podľa britského magazínu DJ Mag Top 100. Okrem toho vyhral napríklad v ankete IDMA – International Dance Music Awards.
 14. Jeho skladba This Is What It Feels Like z albumu Intense získala nomináciu na cenu Grammy. Ten istý album získal nomináciu na cenu Edison Pop Award.
 15. Jeho hudobná knižnica obsahuje aspoň 6-tisíc pesničiek, ktoré používa pri vystúpeniach na Ibize, alebo na jeho show Armin Only.
 16. Hral aj na korunovácii kráľa a kráľovnej Holandska. V televízii to sledovalo 5 miliónov ľudí.
 17. Pri vystúpeniach naňho ľudia často hádžu nejaké predmety. Sú to napríklad kvety, podprsenky, paradajky, pivo a dokonca aj nože.
 18. V roku 2012 vznikol film s názvom A Year with Armin van Buuren (Rok s Arminom van Buurenom), ktorý dokumentuje jeho každodenný život.
 19. Armin je označovaný ako najnebezpečnejšia celebrita na internete. Jeho meno často zneužívajú hackeri. Pri zadaní jeho mena má používateľ pravdepodobnosť 17,9 percent, že po kliknutí na niektorý z výsledkov vyhľadávania si stiahne do počítača nebezpečný program. Vyplýva to zo štúdie firiem Intel Security a McAfee.
 20. Na konte má okrem šiestich štúdiových albumov viacero kompilácii a remixových albumov. Zremixoval napríklad aj úvodnú pieseň seriálu

Ramin Djawadi – Game Of Thrones Theme (Armin van Buuren Remix)

Po niekoľkoročnej prestávke príde tento rok Armin van Buuren opäť na Slovensko. Svoj trance prinesie do Trenčína 4. júla.

spot_img
spot_img
spot_img