8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyElena Letňanová predstavuje na unikátnej nahrávke diela slovenských skladateľov
spot_img

Elena Letňanová predstavuje na unikátnej nahrávke diela slovenských skladateľov

Elena LetňanováNahrávka, ktorá mapuje niekoľko skladateľských generácií. Na slovenskom hudobnom trhu ich nenájdete veľa. Novinka vydavateľstva Hudobný fond si práve preto zaslúži označenie výnimočná. Neľahkú výzvu zachytiť aktuálny výraz slovenskej vážnej hudby na seba vzala klaviristka, publicistka a pedagogička Elena Letňanová. Na albume nazvanom Plays Works by Slovak Composers sa predstavuje ako hudobníčka s unikátnou schopnosťou precítiť naliehavosť daného diela.

Šesticu skladateľov spojila Letňanová do intenzívnej hudobnej výpovede. Hudobníčka s umeleckým presahom sa na očakávanom albume podľa vlastných slov nebráni rôznym skladateľským formám. Letňanovej interpretačnú plastickosť si váži aj zahraničné publikum.

Elena Letňanová – Play Works by Slovak Composers

 


 

Intenzívne spojenie so šesticou skladateľov z novinky Plays Works by Slovak Composers nepotrebuje komentár. Citlivý poslucháč ho musí pocítiť už po prvých sekundách Bergerovej Soft November Music. Elena Letňanová nepoľavuje zo sugestívnej interpretácie a až do záverečných tónov Bolera-Blues pre klavír od skladateľky Iris Szeghy vás udrží v intenzívnom hudobnom zážitku.

(TS – Real House Music – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img