8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyExample ukončí kariéru, no ešte predtým vystúpi v Bratislave
spot_img

Example ukončí kariéru, no ešte predtým vystúpi v Bratislave

example2

Je preňho charakteristické spájať tanečnú hudbu s hip-hopom a často ho prirovnávajú k Mikeovi Skinnerovi a jeho projektu The Streets. Britský rapper a spevák Example vydáva svoj šiesty album a príde ho predstaviť aj do Bratislavy už koncom septembra.

Jeho skutočné meno je Elliot Gleave. Nahral už päť štúdiových albumov a šiesty je na ceste. Vracia sa k drsnejšiemu štýlu, ktorý mal keď s hudbou začínal. To dokazuje aj prvý singel Whisky Story. Spolupráce s menami ako Netsky, Sigma a Sub Focus naznačujú, že na novom albume bude prevládať drum and bass.

Example – Whisky Story

V minulosti spolupracoval s menami ako Calvin Harris či Ed Sheeran a vystupoval aj na najväčších festivaloch ako napríklad Glastonbury. Medzi jeho najznámejšie skladby patria Kickstarts, Changed The Way You Kiss Me, Won’t Go Quietly a Stay Awake. Okrem toho je aj režisérom a hercom. Nedávno sa vyjadril, že do roku 2018 chce s hudbou skončiť, presťahovať sa do Austrálie a venovať sa už len rodine a režírovaniu. Jeho živé vystúpenie budeme mať možnosť vidieť 24. septembra v Bratislave v Majestic Music Clube. Support mu bude robiť DJ Wire. Bude to preňho už druhá návšteva Slovenska. V roku 2012 bol totiž to headlinerom festivalu Grape.

Example – Stay Awake

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img