8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyFrancúzska diva Mirelle Mathieuová zavíta do Bratislavy
spot_img

Francúzska diva Mirelle Mathieuová zavíta do Bratislavy

Speváčka s umeleckým menom Mimi prinesie kúsok francúzskej elegancie a šarmu priamo do hlavného mesta. Už 27. októbra sa predstaví v bratislavskej Incheba Expo Aréne, kde sa môžu fanúšikovia tešiť na jej brilantný hlas. 

Život Mirelle nebol práve najľahší. Jej detstvo bolo poznačené chudobou – typickou pre rodiny s veľkým počtom detí. Mirelle mala až trinásť súrodencov. Od útleho detstva vnímala hudbu inak než väčšina detí. Mala len štyri roky, keď začala spievať v kostole. Neskôr jej učaroval šansón a zaľúbenie našla v hudbe legendárnej Edith Piaf. Objaviteľom dnes už legendy svetového šansónu bol Johnny Stark, ktorý stál pri nej od začiatku jej kariéru, ktorú rozvíjal, vybavoval stretnutia s novinármi a zabezpečoval pre ňu hodiny spevu a tanca. Talentovaná Mirelle sa drala na povrch a po svojom prvom televíznom vystúpení v parížskej Olympii si vyslúžila označenie „druhá Edith Piaf“. Nebolo žiadnych pochýb, že Mirelle Mathieu sa stala nástupkyňou tejto ikonickej šansoniérky. Piesňami ako Mon credo alebo Mon bel amour d’été si získavala davy verných fanúšikov. Kariéru rozvíjala aj za hranicami Francúzska, úspechy dosahovala v Mexiku, Kanade či USA. Nahrala viac ako tisícdvesto skladieb a vydala viac ako štyridsať albumov. Spolupracovala  s významnými svetovými osobnosťami hudby ako je Paul Anka, Frank Sinatra, Tom Jones alebo Julio Iglesias.

Mireille Mathieu – Akropolis adieu live 1977

Október bude pre fanúšikov Mirelle šťastným mesiacom. Predstaví sa v Bratislave, kde sa vracia opäť po roku, aby fanúšikov potešila grandióznym výkonom v podaní sprievodného orchestra. Tri dni pred bratislavským koncertom sa predstaví aj v pražskom Kongresovom centre a Európu neopustí ani na budúci rok. Vstupenky na koncerty v nemeckých mestách sú už takmer vypredané.

Mireille Mathieu – Une Femme amoureuse

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img