8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyO horúcu jeseň v Košiciach sa tento rok postará poctivý americký thrash
spot_img

O horúcu jeseň v Košiciach sa tento rok postará poctivý americký thrash

Do metropoly východu 16-teho novembra zavíta trojka severoamerických thrash metalových legiend. Testament, Death Angel a Annihilator, ktorí ako jediní z tejto trojky nepochádzajú z USA, ale z Kanady, spoja svoje sily na turné, ktoré odštartujú v októbri tohto roku.

Kapely sa po pár koncertoch na svojom kontinente presunú do Európy, kde síce minú naše hlavné mesto, ale zato uštedria poriadne tvrdú ranu Košiciam. Koncert sa odohrá v klube Collosseum, ktorý dýcha priateľskou atmosférou, undergroundovou kultúrou a charakteristickou divokosťou. Veľký obdiv a vďaka patrí najmä organizátorom z Obscure promotion, ktorí priniesli do Košíc nemožné. Pre tých, ktorí s kapelami nie sú až tak veľmi oboznámení, skúsim priblížiť, prečo by 16-teho novembra v košickom Collosseu určite nemali chýbať.

Testament – The Pale King

Testament, Death Angel a Annihilator sú kapely fungujúce na scéne už viac ako 30 rokov a stále produkujú thrash kvalitný ako americká oceľ, čo sa žiaľ už nedá povedať o ich slávnejších bratoch, ktorí majú svoje najlepšie roky už za sebou. Na rozdiel od Metallicy alebo Megadethu, naša trojka dodnes produkuje výborný materiál a nebojí sa koncertovať aj v menších priestoroch, ako je napríklad košické Collosseum. Každá kapela hrá iný thrash. Testament disponuje deathmetalovými prvkami a nezameniteľnou virtuozitou gitaristov Skolnicka a Pettersona. Annihilator je známy svojim gitaristom Jeffom Watersom a miernymi sklonmi k heavymetalu. Death Angel takmer výhradne pozostáva z členov hispánskeho pôvodu a ich prirodzenú živelnosť je na ich hudbe aj citeľne počuť. Z tohto koncertu vám ostane horúco až do zimy, tak sa určite 16-teho novembra príďte do Collossea vykričať na legendách amerického thrashu.

Death Angel – Lost

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img