8.6 C
Slovakia
streda, 23 septembra, 2020
Home Novinky Gitarový hrdina Tuaregov vydáva nový album

Gitarový hrdina Tuaregov vydáva nový album

Gitarový virtuóz Bombino, ktorý pochádza z Niger, stelesňuje hudobnú kultúru Tuaregov. V máji vydáva album Deran, ktorý má byť posolstvom mieru a zmieru v časoch veľkého hnevu a bolesti vo svete.

Nazývajú ho najväčším africkým gitaristom a potvrdiť to môže na novej nahrávke, ktorá vznikla v exkluzívnych priestoroch – v štúdiách v Casablance, ktoré vlastní marocký kráľ Mohammed VI. Naspieval ju v rodnom jazyku Tamasheq a hudobne vychádza z africkej ľudovej hudby, blues rocku, funku a žánru nazvaného Tuareggae, ktorého je on sám priekopníkom. Vo svete Bombina zaregistrovali vďaka spolupráci so Stevie Wonderom, Keithom Richardsom a Robertom Plantom, ale najviac pre neho spravil Dan Auerbach, člen dua Black Keys, ktorý mu produkoval album Nomad.

Bombino – Tehigren

Bombino predstaví naživo nový album na špeciálnej premiére v newyorskom klube Brooklyn Bowl. Nie je náhoda, že práve v Amerike, keďže v tejto krajine ho objavili ešte ako neznámeho umelca, keď sa v jednom americkom filme ocitla jeho tvorba. Odvtedy je považovaný za jedného z najpozoruhodnejších hudobníkov z etnického kmeňa Tuaregov.