8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyGlenda a Peter Lipa na jednom pódiu - v rámci tradičného JazzFestu
spot_img

Glenda a Peter Lipa na jednom pódiu – v rámci tradičného JazzFestu

Glenda_Martin MachajKubánska speváčka a flautistka Glenda sa takmer po roku opäť predstaví na jednom pódiu s kultovou postavou slovenskej jazzovej scény – Petrom Lipom. Mladá hudobníčka vystúpi v stredu 14. januára ako hostka na jeho koncerte v juhomoravskom Znojme, ktoré je oddnes dejiskom tradičného JazzFestu.

Okúzľujúca muzikantka sa s Lipom predvedie o 19:00 v krásnej Štukovej sále Louckého kláštora. Lístky na koncert sa dajú v predpredaji kúpiť za 250 českých korún, na mieste bude vstupné o 50 korún drahšie. Glenda s Lipom naposledy vystúpila vlani v januári v bratislavskom Kempinski Hotel River Park, kde bola hlavnou hviezdou práve hudobníčka z Havany a najznámejší slovenský jazzový spevák sa zhostila úlohy špeciálneho hosťa. Spoločne si okrem iných zaspievali aj taliansku klasiku v štyýle bossa nova – dueto Quando Quando Quando. Pre JazzFest Znojmo chystá dvojica ďalšiu špecialitu.

Glenda – Despues De Amar


 

Pár týždňov po koncerte v Znojme vycestuje talentovaná muzikantka naspäť do kubánskej metropoly, aby tam v nasledujúcich mesiacoch ďalej pokračovala na nahrávaní skladieb pre debutový album. Zatiaľ z neho zverejnila jedinú pieseň – singel In Search Of, ku ktorému vznikol aj videoklip.

Glenda – In Search Of


 

Glenda je pod touto skladbou podpísaná ako spoluautorka hudby i textu. Okrem nej má v hudbe a texte prsty aj hollywoodsky skladateľ Alan Roy Scott, ktorý má za sebou spolupráce s takými hviezdami ako Céline Dion, Steviem Wonderom či Cyndi Lauper.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img