8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyHviezda Ninja Tune – nórska kapela Jaga Jazzist opäť v Bratislave
spot_img

Hviezda Ninja Tune – nórska kapela Jaga Jazzist opäť v Bratislave

Do Bratislavy prichádza jedna z najlepších koncertných skupín. Hiphopový pulz a premyslené jazzové aranžmány v podaní nórskej deväťčlennej kapely Jaga Jazzist už 29. apríla v bratislavskom MMC.

Škandinávsky jazz má vo svete veľký ohlas, no zároveň budí rôznorodé reakcie. Jedni ho vnímajú ako intelektuálnu záležitosť, iných oslovuje svojou tajomnou aurou. Treťou pravdou je, že dokáže byť aj veľmi komunikatívny a dokonca aj tanečný. Všetky tri vlastnosti v jednom celku prepája nórska formácia Jagga Jazzist.

Teplo zaplneného klubu ešte násobí horúcejšia atmosféra sálajúca z ich temperamentných groove, ktoré majú blízko k hiphopu aj post rocku. Jaga Jazzist patrí k najlepším koncertným kapelám a presne vie, ako má priviesť klubového poslucháča do varu.

Jaga Jazzist – Day & Another Day

Patria k tým zoskupeniam, ktoré si zakladajú na vypracovanom zvuku a na spôsobe, ako ho rozvíjať aj mimo štúdiá. Stojí za tým kvalitná živá súhra medzi hudobníkmi, ktorí na stagi vytvárajú takmer orchestrálny zvuk. Táto ilúzia je daná aj tým, že počas živých vystúpení používajú veľa hudobných nástrojov. So šiestimi albumami sa stali výkladnou skriňou prestížneho labelu Ninja Tune.

Za dvadsaťpäť rokov existencie sa na Slovensko dostali dvakrát, kedy sa predviedli ako festivalová (Hodokvas) aj klubová kapela (Ateliér Babylon). Do tretice ich budeme môcť vidieť 29. apríla v bratislavskom MMC.

Jaga Jazzist – Oban Live 2015

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img