8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyJaga Jazzist odkryjú čaro svojho sveta v klube
spot_img

Jaga Jazzist odkryjú čaro svojho sveta v klube

jaga-jazzist-press-2015

Ich hudba maľuje a ich tóny rozprávajú. Nórsky jazzovo – elektronický ansámbel Jaga Jazzist sa dvanásteho novembra predstaví v Ateliéri Babylon. Napriek tomu, že ich hudba je charakterizovaná ako experimentálna vie osloviť široké spektrum ľudí.

Priaznivci jazzových harmónií, vzrušujúcich elektronických beatov,či rockovej poetiky si určite prídu na svoje, keďže hudobníci veľmi šikovne kombinujú spomenuté žánre.

Jaga Jazzist – Oban live Oslo 2015

Pôjde o ich druhú slovenskú návštevu, po prvýkrát vystúpili na festivale Hodokvas v roku 2006, ale všetci dobre vieme, že klubový koncert má vždy väčšie čaro. Kapela sa predstaví v rámci svojho európskeho turné a to pri príležitosti vydania nového albumu Starfire, ktorý uzrel svetlo sveta v júni tohto roku.

Jaga Jazzist – Starfire live KCRW 2015

O rukopis nahrávky sa opäť postaral hlavný skladateľ kapely Lars Horntveth – do orchestrálnej sadzby pridal post rockové časti, ale aj neobvykle veľa elektroniky. Desať vynikajúcich hudobníkov severskej tradície a kozmopolitných vplyvov tak nadviazali na predošlý úspešný album One Armed Bandit. Lístky na bratislavský koncert  sú v predpredaji za 18 eur, po vypredaní ich cena narastie na 21 eur. V deň koncertu budú v prípade dostupnosti stáť 23 eur.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img