8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyJazz je momentálne nezastaviteľný - v našom hlavnom meste vystúpi aj Marcus...
spot_img

Jazz je momentálne nezastaviteľný – v našom hlavnom meste vystúpi aj Marcus Miller a Lizz Wright

MM Artwork 2015smallOrganizátori koncertného cyklu City Sounds of Bratislava vstupujú do  tohto roka vo veľkom štýle, tak charakteristickom pre túto mladú, dramaturgicky dravú koncertnú sériu, ktorá si za tri roky existencie získala už množstvo kmeňových fanúšikov. Pozvali jedinečných hudobníkov svetovej extratriedy –  multiinštrumentalistu Marcusa Millera a  famóznu speváčku Lizz Wright.

O necelé dva mesiace, 29. marca v Ateliéri Babylon, sa rozozvučí basová gitara hudobníka, skladateľa, producenta a aranžéra Marcusa Millera, ktorý sa na vrchole hudobného Olympu pohybuje už 3 desaťročia. Podpísali sa na tom jeho štýl, duša a profesionalizmus, ktoré do hudby, bez ohľadu na žáner vkladá. Rock, pop, jazz, R&B, rap, blues, new wave, smooth jazz či dokonca opera – to je široký záber tohto hudobného génia.

Marcus Miller – Power live 2008


 

Na koncerte predstaví, okrem známych hitov, aj svoj najnovší album „AFRODEEZIA„, ktorý vyjde 2. marca v legendárnom vydavateľstve Blue Note.

Marcus Miller – Afrodeezia teaser


 

máji sa jazzové chuťové poháriky roztrasú pri hlase speváčky a skladateľky Lizz Wright. K hudbe pričuchla ešte ako malá, keď hrávala a spievala v gospelovom zbore. Spev vyštudovala na prestížnych univerzitách v Atlante, New Yorku a vo Vancouveri. Okrem gospelu a jazzu je však doma aj v soule a bluesu. Na konte má štyri autorské albumy a na ďalších štyroch spolupracovala.

Lizz Wright – My Heart


 

Rezervujte si vo svojom diári dátum 18. máj, pretože vtedy vás presvedčí o svojich kvalitách a talente naživo v Ateliéri Babylon.

(TS – City Sounds – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img