8.6 C
Slovakia
streda, 17 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKhruangbin sa na novom albume pohrávajú s thajskou hudbou, v lete zahrajú...
spot_img

Khruangbin sa na novom albume pohrávajú s thajskou hudbou, v lete zahrajú aj v Európe

Americké trio Khruangbin je známe tvorbou čerpajúcou z rôznych žánrov so základom v psychedelickom sounde. Trojica Laura Lee, Mark Spper, Donald DJ Johnson pripravuje vydanie nového albumu A LA SALA na 5. apríl, s ktorým následne prídu do Európy na turné.

Basgitaristka Laura Lee s jej „učesanými“ basovými linkami, gitarista Mark Spper s kozmickým skresleným zvukom a flegmatický bubeník Donald DJ Johnson tvoria rešpektovanú skupinu s tak trochu krkolomným názvom Khruangbin. Hrajú hudbu s nikam sa nenáhliacim tempom kolísajúcim sa na vlnách surf rocku.

Khruangbin dali von ďalšiu indíciu v podobe singla May Ninth, ako bude vyzerať ich pripravovaný pochádza album A La Sala (španielsky výraz do izby) – ktorý vyjde 5. apríla 2024 u Dead Oceans. Spolupracovali na ňom so zvukovým inžinierom Stevom Christensenom.

Kapela si dáva záležať na tom, aby sa s ich hudbou mohli fanúšikovia stretnúť naživo a to po celom svete. Preto striedajú ázijské turné s európskym, americkým aj zaoceánskym. V lete 2024 prídu aj do Európy, kde zahrajú na rôznych festivaloch ako napríklad Bilbao BBK, Roskilde Festival, Werchter Festival a najbližšie sa v našich geografických končinách predstavia 17. júla vo Viedni na open air koncerte v METAStadt a 18. júla na Colours of Ostrava.

Ich koncerty sú žiadané pre atmosféru, ktorou vedia vykúzliť nostalgiu za érou sixties, vytiahnuť dynamiku sedemdesiatkového funku, ako sa aj zviesť na súčasnej indie psychedelic vlne, ktorá mieša juhovýchodnú ázijskú hudbu, podobne ako to robia napríklad Holanďania Ýin Ýin. Kapela sa k tejto inšpirácii prihlásila aj ďalším videoklipom k skladbe A Love International, ktorý sa nakrúcal na thajskej pláži Saikaew.

Khruangbin si vytvárajú vlastný sound, v ktorom je veľa inšpirácií z rôznych štýlov aj období. Na predošlej nahrávke Ali spracovali tému pocty syna – malijský gitarista Vieux Farka Touré – svojmu otcovi, miešanie tradícii s modernou dobou a pripomenuli svetu, aký veľký hudobník bol Ali Farkou Touré z Mali.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img