8.6 C
Slovakia
streda, 24 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKoncert v úplnej tme? Na koncerte Autechre to bude výnimočný zážitok
spot_img

Koncert v úplnej tme? Na koncerte Autechre to bude výnimočný zážitok

7366e1175533ff1ffea57b80de338028-800x

Už ste niekedy boli na koncerte v úplnej tme? Áno, niekedy si môžete všimnúť ľudí, ktorí počúvajú hudbu so zatvorenými očami, väčšinou vás však oslepujú všadejaké svetlá, či iba pocit, že sa musíte pozrieť, čo sa vlastne na tom javisku odohráva. Teraz však budete môcť tento intenzívny zážitok precítiť na koncerte kultovej elektronickej formácie Autechre, ktorá príde deviateho novembra do pražského MeetFactory. Na želanie kapely prebehne koncert v úplnej tme!

Keď v roku 1993 Rob Brown a Sean Booth debutovali , elektronická scéna sa chystala na svoju najlepšiu kondíciu. A obaja hudobníci smerovali k tomu, aby sa ich hudba stala jej pevnou ingredienciou po nasledujúce roky. Dvojica pôsobiaca pod názvom Autechre vedela ako si fanúšikov získať, ale ich aj poriadne zmiasť. Najprv prišli s industriálnym techno music, potom ambientne ladenou atmosférou, o čosi neskôr s experimentálnou tvorbou, či s abstraktnými minimalistickými štruktúrami. Vlastne každá nahrávka ponorila poslucháčov do iného sveta, do iného príbehu.

Autechre – Nil

Zachytenie neperiodických tónov, teda šumov a ruchov do pulzujúceho rytmu sa stalo poznávacím znamením Autechre. Ani budúcoročné zavŕšenie ich tridsaťročnej existencie z nich nerobí prežitých dinosaurov scény, naopak, hudobníci majú rovnako invenčné nápady ako vo svojich začiatkoch. Dôkazom je aj posledná nahrávka Elseq 1 – 5, ktorá ani na ploche štyroch hodín nenudí. Je veľkou litániou IDM scény, u ktorej všetci dúfame, že sa nedostane do slepej uličky. V rámci turné k tomuto albumu príde 9. novembra elektronický projekt Autechre aj do pražského klubu MeetFactory. Vypnite svoje telefóny, fotoaparáty nechajte doma, zatvorte viečka, oddajte sa ich umeleckému posolstvu a naplno si vychutnajte pôžitok z koncertu Autechre v úplnej tme.

Autechre – 1 1 is

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img