8.6 C
Slovakia
štvrtok, 26 novembra, 2020
Home Novinky Korben Dallas predstavili netradičný vesmírny videoklip Za zrkadlom

Korben Dallas predstavili netradičný vesmírny videoklip Za zrkadlom

KD Banska Bystrica obalKorben Dallas zverejnili netradičný klip k druhej skladbe z pripravovaného albumu Banská Bystrica. Prvou ochutnávkou z chystaného albumu bol duet Spolu s Janou Kirschner, ktorý medzičasom na YouTube prekonal hranicu 100.000 videní. Teraz skupina v zložení Juraj Benetin (spev, gitara), Lukáš Fila (basgitara) a Ozo Guttler (bicie) predstavila pomalú, meditatívnu skladbu Za sklom.

Skladba sa nesie v pokojnom, ursinyovskom duchu, s ktorým ladí aj netradičný vesmírny videoklip. Zábery z ISS do konečnej podoby zostrihal režisér Lukáš Kodoň.

Korben Dallas – Za zrkadlom


 

Tretí album Korben Dallas Banská Bystrica vyjde 15. októbra vo vydavateľstve Slnko Records. Album bude obsahovať 11 skladieb.  Skupina tento týždeň zverejnila aj obal albumu. Nesie sa v retro duchu a zachytáva detail budovy Múzea SNP v Banskej Bystrici. Jeho autorkou je na Slovensku žijúca holandská fotografka Illah van Oijen.

Korben Dallas & Jana Kirschner – Spolu


 

Nový album skupina predstaví aj na klubovom turné, v rámci ktorého na jeseň odohrá koncerty na Slovensku aj v Českej republike. Na štyroch z nich – v Bratislave, Žiline, Košiciach a Prešove – sa predstaví v spoločnosti českej kapely Zrní, ktorá minulý týždeň tiež vydala nový album Následuj kojota. Slovenský krst nových albumov oboch kapiel sa uskutoční 29. 10. v bratislavskom MMC.