8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyKorona a Berlín? Torres vydala živý záznam z jej prerušeného turné
spot_img

Korona a Berlín? Torres vydala živý záznam z jej prerušeného turné

Mackenzie Scott alias Torres tvorí gitarové songy, kde melanchólia prudko naráža do dynamických oblúkov. Jej berlínske dobrodružstvo vychádza ako živá nahrávka.

Berlín je natoľko inšpirujúce miesto, že láka do svojich industriálnych a kreatívnych pazúrov, mnohých umelcov, ktorí sem prichádzajú na rezidenčné pobyty, alebo si sem na krátko odskočia odohrať koncerty. Špecifickosť mnohých koncertných priestorov láka na robenie živých nahrávok. Tou druhou cestou sa vydala aj americká gitaristka Mackenzie Scott, ktorá tvorí pod pseudonymom Torres.

Hudobníčka tam po boku svojej sprievodnej kapely odohrala 11. marca koncert. Svoj posledný klubový. Potom prišla vynútená prestávka.

 „Toto je záznam z mojej poslednej šou predtým, než svet spomalil. Dúfam, že vám to prinesie radosť a poskytne malú útechu ľuďom, ktorí ju potrebujú.“ 

Tento rok sa obdivovateľom emancipovaného elektro rocku mala v plnej kráse predviesť tvorba americkej hudobníčky. Na začiatku roka vydala Torres svoju štvrtú sólovú dosku Silver Tongue. Pochvalné recenzie vyzdvihli jej hlboké texty, vášnivý prístup ku gitarovej hre a spôsob, akým dokáže lyrické a vášnivé.

Svoje turné však musela stopnúť kvôli pandémii a zo svojho posledného koncertu v Berlíne sa musela rýchlo vrátiť vrátiť do USA. Nejaký čas tak bude odlúčená od svojho európskeho publika. Na jeseň by však malo pokračovať jej turné po amerických mestách.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img