8.6 C
Slovakia
nedeľa, 3 marca, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyLenka Dusilová, Mig21, Olympic, či Václav Neckař - jesenné novinky zo Supraphonu

Lenka Dusilová, Mig21, Olympic, či Václav Neckař – jesenné novinky zo Supraphonu

untitledJeseň už pomaly klope na dvere a to pre všetkých fanúšikov dobrej hudby značí hneď niekoľko dôvodov na radosť. Vydavateľstvo Supraphon má totiž v ponuke bezmála dvadsiatku nových titulov, ktoré svojou variabilitou zaujmú nielen priaznivcov popu či klasiky, ale aj hovoreného slova. Poďme si na blížiace sa hudobné tromfy tejto jesene posvietiť trochu bližšie.

Druhá polovica septembra odštartuje vo veľkom štýle, keďže sa bude niesť v duchu nového albumu tohtoročného jubilanta – speváka Karla Gotta. Na samotnom repertoári sa pritom podieľala celá plejáda jeho hviezdnych muzikantských kolegov, takže sa rozhodne je na čo tešiť.

Karel Gott – Když muž se žeou snídá


 

Koniec mesiaca určite poteší priaznivcov Pavla Šporcla. Tento populárny huslista predstaví album „Gipsy Fire“, inšpirovaný cigánskymi melódiami, ktoré nahral so svojou dvornou kapelou Gipsy Way ensemble. Na svoje si prídu aj fanúšikovia Luboša Pospíšila a kapely 5P. Tí nadviažu na predchádzajúce úspešné turné Chutnáš po cizím ovocí a hity Lenky Dusilovej. Speváčka momentálne pracuje na dokončení spoluautorskej dosky s obľúbenou kapelou Baromantika, na ktorej hosťujú také zvučné mená, akými sú Dan Bárta či David Koller.

Lenka Dusilová & Baromantika – Ptáci


 

Supraphon nezabúda ani na legendy domácej hudobnej scény a ich nové albumy. Presne po roku sa s novou štúdiovou nahrávkou prihlási skupina Olympic. Podľa avizovaných informácií práve ten nadväzuje na minuloročný opus Souhvězdí šílenců albumom „Souhvězdí drsňáků“.

Olympic – Souhvězdí drsňáku part 1


 

Na predvianočnú nôtu poslucháčov pred záverom roka naladí Václav Neckář so svojim vôbec prvým vianočným albumom. Na ňom sa autorsky a producentsky podieľala pestrá škála domácej hudobnej špičky, ktorá sľubuje skvelú zábavu a príjemnú hudobnú atmosféru v jednom.

Václav Neckař – Je ráno Anno


 

septembri bude najväčšie české hudobné vydavateľstvo pokračovať vo vydávaní jubilejných edícii najvýznamnejších českých rockových albumov. Tentokrát pôjde o špeciálnu reedíciu legendárnej nahrávky Michala Prokopa a jeho skupiny Framus 5 Kolej Yesterday. Tá môže aj po tridsiatich rokoch od čias nahrávania zaujať poslucháčov nielen na CD s bonusovým DVD, ale i na LP platni.

Framus – Kolej Yesterday

https://www.youtube.com/watch?v=Qg6fM_n50Io


 

Zabúdať netreba ani na dôležitú úlohu Supraphonu čoby dôležitého distribútora nahrávok tretích strán. Pod ochranné krídla vydavateľstva sa po albumoch Dana Bárty (Maratonika) a Radůzy (Gaia) dostanú i očakávané novinky kapiel Zrní (Následuj kojota) a Mig 21 (ALBUM).

(TS – Supraphon – redakčne skrátené)
spot_img
spot_img
spot_img