8.6 C
Slovakia
sobota, 20 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyIde Kelarovej jazzová skupina s českými a slovenskými hudobníkmi na Štrkovci
spot_img

Ide Kelarovej jazzová skupina s českými a slovenskými hudobníkmi na Štrkovci

ida_mIda Kelarová prizvala k spolupráci tých najlepších českých a slovenských profesionálnych hudobníkov a spolu vystúpia krátko po začiatku školského roka, 11. septembra v Amfiteátri areálu hier Radosť pri ružinovskom Štrkovci. Tvorba formácie Ida Kelarová & JazzFamelija sa vyznačuje prepojovaním rómskych a jazzových prvkov, prepájaním rómskych harmónií a latinsko-amerických rytmov so zvukom jazzovej kapely.

Okrem osvedčených skladieb z minulých albumov a ľudových rómskych piesní tvoria repertoár aj nové skladby, ktorých autorom je už tradične spevák, gitarista a kapelník Desiderius Dužda. Jednotliví muzikanti dostávajú v skupine veľa priestoru a tak si môžeme ich hru, nabitú energiou a emóciami, vychutnať aj v niekoľkých sólach.

Ida Kelarova & JazzFamelija – live 2010


 

Toľko výrazných osobností musí držať pohromade niečo silného. Ida Kelarová vás ani na chvíľu nenechá na pochybách, kto je hlavou tejto formácie. Svojou intuíciou a citom vedie kapelu od pomalých a smutných piesní až k záverečným čardášom. Jej schopnosť otvoriť svoje srdce a vložiť všetky svoje emócie do hlasu je už povestná. Emócie a ich odkazy sú schopné osloviť aj toho, kto nerozumie textom v rómštine a podeliť sa s ním o pocity vlastne každému človeku.

Ida Kelarova & JazzFamelija – live Prieviezdza 2009


 

Deti, študenti, dôchodci a ZŤP majú vstup na koncert zdarma a finančne ho podporil grant Mestskej časti Bratislava – Ružinov, Ministerstvo kultúry SR, SOZA, Ars Bratislavensis a BVS.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img