8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyLimp Bizkit na Slovensku po tretí a štvrtý krát
spot_img

Limp Bizkit na Slovensku po tretí a štvrtý krát

Jedna z najdôležitejších kapiel nového metalového zvuku príde opäť na Slovensko. Limp Bizkit zahrá svoje koncerty v Seredi a Košiciach.

Písal sa rok 1994. Fred DurstSam Rivers dostali nápad založiť kapelu. Táto myšlienka zaujala aj Johna OttaWesa Borlanda. V tej dobe prežíval veľký úspech pop punk, ale o slovo sa hlásil ďalší žáner – nu metal. Na problémy svojej doby, ale aj na svetlejšiu stránku života – zábavu a žúrovanie – sa pozerali inakším spôsobom: tvrdším gitarovým zvukom a zapojením rapu a DJa.

Limp Bizkit sa spriatelili s kapelou Korn a spoločne sa stali vlajkovou loďou nu metalu. Ten dráždil starých metalistov, ale ešte viac priťahoval novú generáciu ku gitarovej hudbe. Pomohla im k tomu aj MTV, ktorá vysielala ich videoklipy korenené s patričnou dávkou irónie a sarkazmu. Kamery si Fred užíval a okamžite sa zaradil k najcharizmatickejším rockovým frontmanom.

Limp Bizkit – My Way

Tretia štúdiová nahrávka Chocolate Starfish And The Hot Dog Flavored Water upevnila ich pozíciu na globálnom trhu. Ak ste v tej dobe chodili na strednú školu, nemohli ste obísť mladých mužov s šiltovkou obrátenou vzad, širokými nohavicami či teplákmi a upravenou briadkou. Limp Bizkit mali verných až fanatických fanúšikov.

To v kombinácii s Fredovou priamočiarosťou spôsobovalo aj problémy. Vyvrcholilo to na ich najslávnejšom koncerte pred takmer pol milióna ľudí na Woodstocku 1999. Fred spustil lavínu, ktorej už nedokázal zabrániť. Zdevastovaný areál a ľudské zranenia ho prinútili k väčšej zodpovednosti. Limp Bizkit apelujú na svojich fanúšikov, aby sa správali zodpovedne nielen voči sebe, ale aj voči svojmu okoliu.

Limp Bizkit – Nookie live 1999

Limp Bizkit sú koncertnou kapelou, ktorá vie ako manipulovať s davom. Vie im dať hity, ale aj introvertnejšiu podobu. Zastúpenú piesňami z nahrávky Results May Vary, na ktorej LB ukázali svoju melancholickejšiu tvár. Album nahrali bez gitaristu Wesa Borlanda, ktorý z kapely niekoľkokrát odišiel, aby sa opäť vrátil.

Otázka ohľadne nového albumu visí vo vzduchu už niekoľko rokov. Kapela zatiaľ koncertuje a koncentruje materiál, s ktorým by sa opäť mohli vrátiť na výslnie. Doba sa mení, kapely prichádzajú a odchádzajú, niektoré nahrajú iba jeden, dva hity, no Limp Bizkit sú tu vďaka tomu, že sú viac než len hudobnou skupinou. Predstavujú životný štýl plný ležérneho hnevu na celý svet.

Na Slovensku boli už dvakrát – raz na festivale Topfest, druhýkrát na samostatnom koncerte v bratislavskom NTC. Teraz odohrajú dva koncerty v amfiteátroch v Košiciach (21. júla) a Seredi (23. júla) vďaka pozvaniu agentúry KVAS.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img