8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyLongital sa vrátia k akustickému zvuku
spot_img

Longital sa vrátia k akustickému zvuku

02-Longital-Ivana-Satanik

Longital oznámili vydanie nového albumu A to je všetko?, v ktorom sa vracajú k svojmu prapôvodnému akustickému zvuku. A po trinástich rokoch sa do kapely navracia bubeník a klavirista Marián Slávka. Album vychádza štrnásteho mája vo vydavateľstve Slnko Records.

Na novej doske sa budú nachádzať skladby z tetralógie Výprava, Gloria, Teraz a September, ktoré hudobníci prearanžujú do akustického šatu. Daniel Salontay o návrate k minulosti hovorí: “ Vybrali sme pesničky, ktoré s nami žijú už veľa rokov. Vrcholí tak jedno dobrodružné obdobie a predstavujeme hudbu, ktorá nás ním previedla a prešla výraznými zmenami na koncertoch. Vízia nášho nového albumu bola pravdivosť po všetkých stránkach – od textov až po hudobné a zvukové prevedenie. Bez aditív a konzervantov. Náš cieľ bol zachytiť život v hudbe“. Kapela zverejnila na svojom oficiálnom soundcloud profile ukážky z troch skladieb. Každá z nich je niečim výnimočná, napríklad Som modré more (ku ktorej vznikol aj videoklip) je založená na vlnách vokálnych melizmí, Anjel môj zase kontrastne kolíše medzi dramatickosťou a detskou nevinnosťou, no a kompozícia Vlak oslovuje svojou výraznou basovou linkou.

Longital – Som modré more

Longital nikdy neboli epickí, možno iba mierne dramatickí, ale vždy sa snažili o komorný spôsob interpretácie, aby uchránili intímny zážitok svojich dielok. Akustický návrat môže ešte viac zvýrazniť túto ich snahu.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img