8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyLotz Trio si pripomenú dvadsiate výročie koncertom v Malej sále SF
spot_img

Lotz Trio si pripomenú dvadsiate výročie koncertom v Malej sále SF

Komorný súbor Lotz Trio, ktorý sa venuje hre na basetové rohy, zahrá 7. mája v cykle Stará hudba v Malej sále SF.  Program bude pozostávať z miniatúrnych diel W. A. Mozarta a z dobových aranžmánov k opere Čarovná flauta.

Lotz Trio je sformované okolo hudobníkov a hráčov na basetové rohy – Róbert Šebesta, Ronald Šebesta, Igor Františák. Spoločne sa venujú historicky poučenej interpretácii, ktorej sa venujú nielen repertoárom, aranžmánmi, ale aj hrou na verných kópiách dobových nástrojov – v tomto prípade pôjde o Lotzove basetové rohy z hradu Krásna hôrka.

Prvýkrát sa Lotz Trio predstavili verejnosti v írskom Corku pri oslavách vstupu Slovenska do EÚ. Odvtedy ubehlo dvadsať rokov a za ten čas koncertovali v rôznych kútoch sveta – od New Yorku až po Štokholm.

V Malej sále SF pripravili program, na ktorom zaznejú Terzetto č. 1 a č. 3 KV 439b W. A. Mozarta – podľa vedúceho súboru Róberta Šebestu ide o tie najlepšie miniatúry, aké len boli skomponované pre dychové nástroje. Okrem toho budú uvedené aj dobové aranžmány k opere Čarovná flauta.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img