8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyLove My Science a One:Head Music Festival
spot_img

Love My Science a One:Head Music Festival

Love My Science live at ONE HEAD:music festival 2020 / photo by: David Majersky
Love My Science live at ONE HEAD:music festival 2020 / photo by: David Majersky

Bola pripravená hrať koncerty pred živým publikom, ktorému chcela predstaviť nové piesne. Koronavírus tieto plány prekazil, ale úplne nezahatal. Reč je o projekte Love My Science slovenskej hudobníčky a producentky Ingrid Rudavskej. Pred pár týždňami vydala debutovú nahrávku Perfect disorder, ktorú sa nakoniec naživo podarilo prezentovať na prvom slovenskom online hudobnom festivale ONE HEAD : MUSIC FESTIVAL – CORONA EDIT VOL. 1.0 –  vysielanom v Klube pod lampou.

Život mieni a korona mení. V tejto neistej dobe sme ešte viac pocítili svoju zraniteľnosť. Technológie nám majú pomáhať najmä v takýchto ťažkých časoch, no treba nájsť správnu mieru ich využitia. Aj o tom sú nové skladby zo štúdiovej dosky Perfect disorder elektronického projektu Love My Science.

Zavreté kluby a zrušené festivaly postavili Inge Rudavskú pred dilemu, ako dostať svoju tvorbu pred publikum. Vtedy prišla ponuka ísť zahrať na online hudobný festival ONE HEAD : MUSIC FESTIVAL – CORONA EDIT VOL. 1.0.

O svojom štyridsaťminútovom sólovom sete, v ktorom predstavila svoje interpretačné a producentské schopnosti, sa takto zamyslela:

„One Head Festival bola moja prvá skúsenosť hrať pre ľudí bez ľudí, fyzicky prítomných ak nerátam svoju izbu, kde si takto hrávam pre radosť alebo ako nácvik na koncert bežne. Pri hraní som mala v sebe pocity prázdnoty, smútku, neistoty ako to bude s hudbou, s umením a svetom vôbec ďalej. Hrať bez divákov je neprirodzené, lebo práve oni mi dodávajú strašnú energiu, motiváciu, nabíjajú ma ako Duracell. To ticho medzi skladbami bolo najsmutnejšie. Ale malo to aj pozitívne stránky: človek musí vyskúšať všetko. Nakoniec sa odozva dostavila. Fanúšikovia si to užili, boli spokojní a nepostrehli nič z mojich pocitov. Stále som si hovorila, veď predsa na mňa pozerajú, daj do toho maximum, ale nezaberalo to veľmi. Ak sa takáto situácia zopakuje, budem viac pripravená, budem makať aj na svojej psychike, ktorá je kľúčom ku všetkému.“

Na začiatku marca vyšiel debutový album Perfect Disorder (TC Lemons recording studio – zvuk a mastering Filip Pokorný), ktorého ústrednou témou je konfrontácia jednotlivca s modernou spoločnosťou. Novinka prináša spolu trinásť trackov a poslucháča prevádza rôznymi žánrami od synthwave cez indie, deathrock či electroclash.

Všetky piesne pritom spája práve elektronický zvuk, za ktorým stojí všestranná Ingrid Rudavská, ktorá tvorí hudbu, aranžmány, texty v anglickom jazyku a v súčasnosti ich aj sama prezentuje. Okolnosti nabrali ďalší smer. Ešte pred koncertom sa Inge rozlúčila so svojím britským gitaristom Richardom Vealom.

Love My Science live at ONE HEAD:music festival 2020 / photo by: David Majersky
Love My Science live at ONE HEAD:music festival 2020 / photo by: David Majersky

Teraz má čas prehodnotiť, ako bude ďalej fungovať – či ako sólo interpretka, alebo postupne rozšíri svoj projekt o ďalších hudobníkov:

„Inzeráty mám zavesené stále, že hľadám parťáka: gitaristu, basgitaristu, bubenníka, saxofonistu či huslistu, stále by som prijala väčšiu zostavu, ale s týmto hudobným štýlom je to na Slovensku ako v zemi nikoho. Pre ľudí je to old school, nuda… nechápem, lebo osemdesiate roky sa vracajú do módy. Oni na to prijdú a možno sa mi pošta zaplní ponukami (smiech). Bodaj by! Nič iné si ani neželám. Ale napriek tomu som pripravená hrať sama úplne v pohode, nemám s tým najmenší problém. Ako všetko aj sólo kariéra má svoje výhody: budem na sebe pracovať oveľa viac, oveľa viac si to užívať, viac robiť show, viac sa starať o image, o všetko…lebo budem one and only, one woman show. Popravde sa na to teším. Vyhnem sa hádkam, rozchodom, ktoré v kapelách často nastanú a btw, nemusím sa deliť o honorár (smiech).“

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img