8.6 C
Slovakia
piatok, 21 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMathrockový štvrtok s talianskymi "swingermi" a post rockermi z Prešova
spot_img

Mathrockový štvrtok s talianskymi „swingermi“ a post rockermi z Prešova

140908_DP_Valerian-swing_FB_imageVo štvrtok 16. októbra sa v Bratislave prvýkrát predstaví talianske math-rockové trio Valerian Swing. Večer podporí slovensko-české zoskupenie Inheritance, ktoré patrí k výnimočným zjavom na domácej scéne. Ďalší koncertný večer pod hlavičkou Real Something sa začína o 20:00 vo Fuge na Továrenskej 14.

Nenechajte sa popliesť, kapela Valerian Swing  nemá so swingom absolútne nič spoločné. V skutočnosti sa toto talianske trio hudobne pohybuje medzi žánrami ako math-rock, post-rock a post-hardcore. Hlučnosť a dynamika na ich koncerte teda rozhodne nebudú chýbať. Nový album, ktorý nahrali s Mattom Baylesom (Isis, Russian Circles, Mastodon, Mono, Caspian), A U R O R A vychádza práve včas: pripravený na októbrové európske turné. Ak vám niečo hovoria kapely ako Boris, This Town Needs Guns, či Tera Melos, tento večer by ste vo Fuge nemali chýbať.

Valerian Swing – Pleng


 

Brnensko-prešovská zostava v nástrojovom zložení gitara, klavír, bicie. Trio, ktoré vzniklo na základoch kapely Dawn To Come.

Dawn To Come – live Prešov 2011


 

Pod nálepkami math-rock a post-všetko si predstavujú arytmické čisté gitarové riffy ponorené do echa, doprevádzané klasicky znejúcim klavírom a gradované prekalkulovanými groovmi bicích. Po prekonaní skoro dokonale utajeného rozpadu sa predstavia s vynoveným materiálom.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img