8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMetal, náboženstvo a spiritualita ako predmet vedeckej diskusie
spot_img

Metal, náboženstvo a spiritualita ako predmet vedeckej diskusie

Žiadna z “hudieb” sa skôr, či neskôr nevyhne (nielen publicistickej) reflexii. Aj keď je sféra metalovej hudby ideovým ostrovom, ktorý bol už od začiatkov vzdialený inštitucionalizovanému univerzu, prirodzený vývoj sa zastaviť nedá. 

A tak sa skupina nadšencov podujala na výnimočný projekt. Metal, náboženstvo a spiritualita, to je názov verejného vedeckého podujatia na pôde Masarykovej univerzity v Brne. Metal a globalizácia, metal ako kontroverzia, abrahámovské náboženstvá v metale, náboženské aspekty metalovej hudby a subkultúry sú len niektoré z tematických okruhov, ktorými sa má konferencia zaoberať.

Organizátori na svojich webových stránkach uvádzajú nasledovné: cieľom je vytvorenie platformy pre štúdium metalovej hudby a subkultúry (metal studies) v česko-slovenskom akademickom prostredí.  Ako hlavný rečník sa predstaví Josef Smolík, autor rady štúdií a publikácií so zameraním na subkultúry. Výsledky v poradí už druhej metalovej konferencie prinesieme po 12. júni, kedy sa konferencia koná.

Ďalšie informácie nájdete na FB udalosti, alebo na stránkach konferencie.

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img