8.6 C
Slovakia
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMichal Tučný: frajer v modrých montérkach
spot_img

Michal Tučný: frajer v modrých montérkach

m tu2

Na hlave kovbojský klobúk, oblečené texasky alebo ikonické modré montérky a neuveriteľne prenikavý hlas, ktorý prinášal príbehy z českých prérií. Takto si pamätajú hudobníka a speváka Michala Tučného jeho najvernejší priaznivci. Dnes si pripomíname jeho nedožité sedemdesiate narodeniny.

Rangers, Rivals, Greenhorns, Fešáci a Tučňáci. To boli domovské stajne jedného z najpopulárnejších českých country pesničkárov. V nich interpretoval jedny z najobľúbenejších československých pesničiek ako napríklad Prodavač, Báječná ženská, Všichni jsou už v Mexiku či Jak chcete žít bez koní. Michal Tučný mal výnimočný vokál a neuveriteľnú charizmu, žiaľ v roku 10. marca v roku 1995 podľahol rakovine.

Michal Tučný – Báječná ženská

Jeho rodina, priatelia a fanúšikovia však na jeho odkaz nezabudli. Pri príležitosti spomienky nedožitých Michalových sedemdesiatin pripravujú 4. apríla vo veľkej sále pražskej Lucerny koncertný galavečer. Na koncerte zloženom z najväčších hitov kariéry Michala Tučného vystúpia Ondřej Hejma, Václav Bláha zo skupiny Divokej Bill, Tomáš Hrbáček z formácie Harlej i Michalov dlhoročný kolega a priateľ Tomáš Linka za sprievodu kapely BlueGround.

Michal Tučný – Prodavač

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img