8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMoby Grape - návrat "acid boys"
spot_img

Moby Grape – návrat „acid boys“

moby-grape-omaha-ps

Návraty po rokoch môžu mať trpkú príchuť. S nadšením sa do neho zakusnete, a kedysi šťavnatý plod je vo vnútri hnilý, alebo mu chýba jadro. Také, žiaľ, bývajú mnohé comebacky.

Prevarené, robené s motiváciou získať, čo najväčší zisk, založené iba na na značke, nie na osobných vzťahoch. No potom sú tu aj tie, ktoré naozaj pohnú fanúšikmi. Jedným z nich bol reunion psychedelickej formácie Moby Grape, ktorá spolu formovala zvuk sanfranciskej najslávnejšej éry.

Moby Grape – He

Mali päť členov, hrali s vášňou, nebáli sa experimentovať a nutno dodať, že formu i zvuk ovplyvnilo experimentovanie s drogami. Mnohopočetné pokusy s LSD prebiehali aj počas štúdiového nahrávania, no bohužiaľ zanechali i výrazné stopy v správaní hudobníkov. Jeden zo zakladateľov kapely Skip Spence, ktorý zomrel vo veku päťdesiat tri rokov na rakovinu, bol známym búrlivákom. Ani jeho spoluhráči za ním nezaostávali. Konflikty so zákonom, zničené hotely, zdravotné a psychické problémy, depresie a úzkosti. Sláva i pád. Ich príbeh sa vlastne až tak nelíšil od stoviek podobných, ktoré sa odohrávali v San Franciscu. No na rozdiel od nich títo hudobníci prežili a s nimi aj značka Moby Grape. Zažili veľa prestávok a návratov, hovorí sa až o ôsmych oficiálnych, ten posledný prebehol v roku 2006 a odvtedy hrajú už jedenásť rokov nepretržite.

Moby Grape – Murder In My Heart For The Judge

Pred pár dňami sme si pripomenuli päťdesiate výročie od vydania debutu Moby Grape. Kapela dnes už síce nenahráva nové skladby, ale zo siedmych štúdiových albumoch, ktoré majú na svojom konte, vedia zložiť pestrý koncertný set list. Navyše, Moby Grape budú jedným z hlavných účinkujúcich na sanfranciskom spomienkovom podujatí Summer of Love 50th Anniversary, kde si pripomenú svoje začiatky.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img