8.6 C
Slovakia
piatok, 14 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyThe Get Down a tie ďalšie - seriály, v ktorých o hudbu...
spot_img

The Get Down a tie ďalšie – seriály, v ktorých o hudbu nie je núdza

BeFunky Collage

Niekedy je naozaj ťažké nájsť tú správnu pieseň, či kapelu, ktorá by nám spríjemnila dobrý, možno aj jeden z tých horších dní, často si hľadanie dobrej hudby vyžaduje neúprosné hodinové preklikávanie medzi interpretmi. A práve preto sa nechajte inšpirovať hudobnými seriálmi, kde okrem dobrého soundtracku nájdete aj zaujímavý dej, ktorý sa odohráva, ako inak v hudobnom priemysle.

Prvým zo spomínaných hudobných seriálov je „The Get Down,“ ktorý nás rovno vezme do New Yorského Bronxu. Každá epizóda za začína vystúpením už slávneho MC Books, ktorý rapuje svojim fanúšikom o svojom životnom príbehu na koncerte v roku 1996.  A však dejová línia seriálu je vrátená o devätnásť rokov do minulosti, kedy MC Books bol ešte mladý chlapec Zeke žijúci so svojou tetou Wandou po smrti jeho rodičov a kedy štvrte Bronxu boli preplnené gangstermi, chudobou, násilím a prekvitajúcim hudobným žánrom bolo disco a začínajúce prvky hip hopu.

Mladý básnik Zeke, s veľkým hudobným potenciálom, spoznáva Dj a grafity umelca a spolu s ďalšími začínajúcimi hudobníkmi vytvárajú kapelu The Get Down Brothers a opúšťajú Bronx. Svoju kariéru skúša aj nádejná disco speváčka Mylene – Zekova priateľka. Hlavní hrdinovia sa musia popasovať s problémami, ktoré ich sprevádzajú pri brázdení cesty k úspechu. Túto atmosféru 70. rokov dokonale vystihli tvorcovia seriálu aj pomocou hudobných kapiel ako americkou bluesovou, R&b kapelou The Spinners, alebo známymi The Jackson 5. Okrem nich nám 70. roky priblížili svojou tvorbou aj The Trammps, James Brown, či Lyn Collins a mnoho iných, ktorí výborne dotvárajú seriálový soundtrack. Režisérom seriálu je Baz Luhrmann majúci na svojom konte viacero filmových trhákov ako Veľký Getsby. A však „The Get Down“ má len jedenásť epizód, ktoré spoločnosť Netflix stáli už 120 miliónov dolárov, a jeho ďalšia budúcnosť je skôr neistá.

The Get Down – trailer

https://www.youtube.com/watch?v=usv442G6H8A

Ďalším hudobným seriálom, ktorý nás taktiež vezme do 70. rokov minulého storočia je VINYL, na ktorom sa okrem Martina Scorseseho, Richa Cohena a Terence Wintera podieľal aj samotný Mick Jagger. Hlavnou postavou je Richie Finestra, nekompromisný šéf hudobného vydavateľstva snažiaci sa vyťažiť, čo najviac z doby, kedy do hudobného priemyslu vstupoval punk, disco a hip hop. Diváci sú vtiahnutí do divokého obdobia plného drog, sexu, podrazov a veľkých peňazí. Bohatý soundtrack tematicky vybratých skladieb seriálu tvorí široká škála hudobníkov a kapiel, ako napríklad experimentálna rocková kapela The Velvet Underground, David Bowie, Stevie Wonder, blues rocková kapela Kaleo, či The Rolling Stones.

VINYL- trailer

Roadies nás naopak vezme na rockové turné, kde môžeme vidieť očami nie členov kapely, ale ich pomocníkov, tzv. „bedňákov“, ako to na takom turné vyzerá počas presunov, koncertov a v zákulisí po ich skončení. V desiatich epizódach, môžeme vidieť veľa úsmevných, zábavných momentov, ale aj tie menej príjemné, ktoré môžu postretnúť každú skupinu počas turné. Na rozdiel od Vinyl chýba seriálu surovosť a dynamika, režisér tohto diela – Cameron Crowe cieli na mladšie publikum, najväčším pozitívom je práve originálnosť zápletky.

Roadies – trailer

https://www.youtube.com/watch?v=oY9E3MYRcV4

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img