8.6 C
Slovakia
sobota, 15 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyResistance 77 - Jedna z najzásadnejších kapiel street punku v Randal Clube
spot_img

Resistance 77 – Jedna z najzásadnejších kapiel street punku v Randal Clube

resistance2015Britská street punková legenda Resistance 77 prichádza do Bratislavy. V súčasnosti jeden z najaktívnejších pôvodných predstaviteľov štýlu punk and oi vystúpi 8. júla v Randal Clube.

Tvrdenie, že ich piesne sú zmesou energie, temperamentu a vášne je príznačné. Na frustráciu a hnev dávajú odpoveď jasnými, melodickými a priamočiarymi skladbami. Počiatky kapely Resistance 77 sa datujú na rok 1979, no počkali si ešte jeden rôčik, kým predstúpili pred skutočné publikum. Vždy si totiž dávali pozor na zohratosť a to aj vtedy, keď sa ich zostava často menila. Ich prvé piesne vybrali zostavovatelia dnes už kultovej kompilácie Riotous Assembly, kde sa ocitli po boku tvorby punkových Abresive Wheels, Vice Squad či Chaos UK. Po účasti na ďalších výberovkách vydali debutový album This Vive Le Resistance a už vtedy si kreujú svoj charakteristický zvuk. Ten sa nachádza niekde na pomedzí melodickosti Cock Sparrer, hymnickosti Cockney Rejects, ale nechýba ani priamy ťah na bránku spomínaných Vice Squad. Ako jeden z mála britských reprezentantov street punku sa presadili aj v Amerike, kde často hrávali.

Resistance 77 – Chelsea Girl

Popularita im stúpla potom, čo ich objavila nová generácia pankáčov a skinheadov. Uvedomili si to aj zástupcova najväčšieho punkového festivalu v Británii a na Rebellion Punk Music Festival hrávajú pravidelne, v tých najlepších časoch. Bustrovaný zvuk Resistance 77 je surový ako nakopnutie oceľovou špicou Dr. Martensa, melodika zase britská ako anglický čaj, do ktorého namiešate rebelujúce, briskné a duchaplné texty. Kapela nežije z minulosti, pred dvoma rokmi nahrala album No Escape, ktorý zaujal aj mimo punk oi scénu a vychválili ho rockové i metalové magazíny. Pripomenutie vzniku robotníckeho – kultúrneho vzdoru prezentovaného v žánri street punk i súčasné dominantné postavenie na scéne príde potvrdiť jedna z najdôležitejších kapiel tejto éry – Resistance 77.

The Resistance 77 – The Jokes On Me

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img