8.6 C
Slovakia
pondelok, 17 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyModerný slovenský blues a hity od "valiacich sa kameňov" - Mikuláš nadelí...
spot_img

Moderný slovenský blues a hity od „valiacich sa kameňov“ – Mikuláš nadelí nevšedný hudobný zážitok

bluesovy-mikulas-500x500 (1)Deň pred Mikulášom vás srdečne pozývame do DK Lúky na koncert špičkového slovenského blues. Kapely Rolling Stones Blues Circus 50 a Bluesraiders sľubujú výnimočný hudobný zážitok a vynikajúcu zábavu.

Moderný blues v sebe skrýva celú škálu rôznorodých hudobných pocitov. A presne túto podobu príde odprezentovať jedna z našich najúspešnejších slovenských blues kapiel – Bluesraiders. Táto mladá skupina sa pred štyrmi rokmi sformovala z hudobníkov vychádzajúcich z rozdielnych žánrov. Vo svojej tvorbe miešajú staré bluesové korene s porciou funku, prerábajú staré štandardy a tvoria nové skladby. Radi experimentujú aj s vplyvmi mimo klasického bluesového záberu, keď v ich tvorbe nájdeme vedľa seba mená ako Robert Johnson, Elmore James, ale aj Lenny Kravitz a Radiohead. Kapela vystupuje v hudobných kluboch, malých kaviarňach a hudobných festivaloch. A len prednedávnom zažiarila na medzinárodnom festivale BluesAlive. Hudobníci zo skupiny tvrdia, že omnoho viac času trávia na koncertoch než v skúšobni. V blízkej budúcnosti to radikálne nechcú zmeniť, ale už čoskoro by to mali aspoň čiastočne napraviť vydaním malej EP dosky.

Bluesraiders – Ja Ty Ona


 

Konzervatívnejšiu, no rovnako dynamickú rockovú podobu blues predstaví projekt Rolling Stones Blues Circus 50. Zišli sa v ňom známi slovenskí bluesmeni, aby nacvičili okolo dvadsať hitov „valiacich sa kameňov“. Rolling Stones dali podnet pre vznik celej rockovej línie. Ich svojský transformačný rhythm and blues, rock a pop slávil úspechy po celom svete.

Rolling Stones Blues Circus 50 – live Nitra 2012


 

Do popredia už nevstupoval iba sólista, ale dôraz bol kladený na každého člena. A aj v jeho slovenskom ekvivalente dostane každý muzikant značný priestor, aby ešte viac umocnil charakteristickú výbušnosť svetoznámych hitov.

| autor: MusicPress

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img