8.6 C
Slovakia
piatok, 1 marca, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyModlitba pro Martu - dokument o Marte Kubišovej a jeho slovenská premiéra

Modlitba pro Martu – dokument o Marte Kubišovej a jeho slovenská premiéra

e3ac4215Začínala ako predavačka gramofónových platní, teraz patrí medzi najväčšie hlasy Česka i Slovenska.  Jej pieseň „Modlitba pro Martu“ sa stala symbolom národného odporu a vzorom slobody pre mnohých ľudí.  Česká speváčka a herečka Marta Kubišová sa vracia vo filmovej dokumentárnej podobe. Fanúšikovia sa dočkajú slovenskej kinopremiéry už 21. augusta.

Autorka troch knižných bestsellerov, bývalá docentka na filmovej a televíznej fakulte akadémií múzických umení či režisérka 97 dokumentárnych filmov. Kto iný by mal zvečniť jedinečnú osobnosť Marty Kubišovej ako majsterka svojho remesla, režisérka Oľga Sommerová.

Marta Kubišová & Aneta Langerová – Já chci být volná


 

Už v týchto dňoch prichádza na filmové plátna celovečerný dokumentárny film o speváckej legende Marte Kubišovej s názvom „MAGICKÝ HLAS REBELKY“. Film je výpoveďou o životnej púti speváčky a signatárky Charty 77, ktorá sa pri okupácii vojskami Varšavskej zmluvy v roku 1968 svojím hlasom v piesni „Modlitba pro Martu“  stala symbolom národného odporu.

Marta Kubišová – Modlitba pro Martu


 

Pri príležitosti zosobnenia legendy populárnej hudby Marty Kubišovej v dokumentárnom filme „MAGICKÝ HLAS REBELKY“ vydavateľstvo Supraphon vydalo jedinečný rovnomenný album – ten je zároveň soundtrackom k spomínanému filmu. Obsahuje najväčšie Kubišovej hity od 60tych rokov až do súčasnosti vrátane najsilnejšej piesne svojej doby „Modlitba pro Martu.

(TS – Supraphon – redakčne skrátené)
spot_img
spot_img
spot_img