8.6 C
Slovakia
pondelok, 22 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMongolská scéna má čo ponúknuť, Tigerfish a Magnolian vás strhnú
spot_img

Mongolská scéna má čo ponúknuť, Tigerfish a Magnolian vás strhnú

BeFunky Collage

Nekonečná púšť, jurty a kočovný život. Takúto scenériu si väčšina vybaví pri spomenutí krajiny akou je Mongolsko. V hlavnom meste Ulaanbaatar však pulzuje aj hudobná scéna, ktorá tieto tradície absorbuje do moderného poňatia. Predstavujeme vám Mongolian a Tigerfish.

Mladý interpret Dulguun Bayasgalan, ktorý vystupuje pod umeleckým menom Magnolian, pred rokom debutoval s nahrávkou Famous Men. Autorské skladby, niekde na pomedzí folkových bardov typu Leonarda Cohena a temného indie na spôsob The National, vtedy zarezonovali aj za hranicami Mongolska. Odvtedy je jeho tvorba pod drobnohľadom a niektorí kritici ho dokonca porovnávajú k pesničkárovi Sufjanovi Stevensovi. Magnolian sa pripravuje na letné festivaly a už onedlho predstaví videoklip k novej pesničke The Beach Song.

Magnolian – The Bride & the Bachelor

Hudobné nástroj ukulele síce pochádza z Havaja, ale v Mongolsku získal na začiatku dvadsiateho storočia značnú popularitu. Dnes sa na ňom interpretujú tradičné mongolské piesne a používa sa aj v mongolskej populárnej hudbe. Kvinteto Tigerfish je zložené výlučne iba z hudobníkov hrajúcich na tento inštrument. Pozornosť získali početnými coververziami a hlavne piesňou The Rain Song, ktorá vznikla ku krátkometrážnej snímke A part of Coda. Momentálne je okolo skupiny ticho, posledná informácia smerovala z Mexika, kde súbor odohral niekoľko vystúpení. Rozhodne však stojí za to sledovať, či ešte niečo od nich v dohľadnej dobe pribudne. Ich emotívne piesne sa vám vryjú pod kožu a nepustia.

Tigerfish – The Rain Song

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img