8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMrazivá hudba väzenského prostredia aj bláznivá road music komédia
spot_img

Mrazivá hudba väzenského prostredia aj bláznivá road music komédia

imagesDo slovenských kín mieria dve nekonvenčné snímky s podmanivou hudbou. Britská komédia Frank nás zavedie do fiktívneho sveta avantgardnej kapely The Soronprfbs, kdežto dokumentárny debut Miroslava Rema Comeback do kruto realistického väzenského prostredia.

Nekonvenčná britsko-írska komediálna dráma režiséra Abrahamsona s Michaelom Fassbenderom v hlavnej úlohe mala premiéru na MFF Sundance 2014, kde bola veľmi dobre prijatá. Michael Fassbender, známy z drám Fish Tank, Hlad, či Hanba atď. sa rovnako kvalitne zhostil komediálnej postavy frontmana vysoko avantgardnej kapely The Soronprfbs (bubeníčku si tu zahrala aj skutočná bubeníčka Jacka Whitea Carla Azar ).

Frank – trailer


 

Fassbender si dokonca vo filme aj zaspieva a zaujímavé je, že pri tom počas snímky takmer neuvidíme jeho tvár. Frank je fiktívny príbeh, inšpirovaný skutočným britským kultovým hudobníkom a komikom Chrisom Sieveym. Postava Franka Sidebottoma bola jeho vlastným výtvorom, jeho alter egom. Výsledkom spojenia momentov z jeho tvorby a fikcie je svieži, dokonale divný hudobný film, ktorý je tragikomickým pohľadom na svet hudby a cool sociálne médiá, ktoré ho reflektujú… Zápletka bola inšpirovaná aj ďalšími hudobníkmi ako Danielom Johnstonom a Captainom Beefhartom. Jon Ronson, ktorý sa podieľal na scenári bol členom Sievyho kapely.

Frank – trailer two


 

Celovečerný dokumentárny debut režiséra Mira Rema, producentky Barbary Harumovej Hessovej a ďalších tvorcov z prostredia jednej z najstráženejšej väzníc v republike uviedla do celoslovenskej distribúcie Asociácia slovenských filmových klubov 16. októbra. Už na budúci týždeň, v stredu 29. októbra ho po prvý raz uvidia aj hlavní protagonisti filmu – trestanci z ilavskej väznice, priamo za múrmi tohto nápravno-výchovného ústavu. Tesne po projekcii v ilavskej väznici film v ten istý deň uvedú tvorcovia v neďalekom Artkine Metro v Trenčíne.

Comeback – trailer


 

Film vznikal dlhých šesť rokov a na budúci týždeň sa s ním jeho tvorcovia vrátia tam, kde ho nakrúcali – do prostredia prísne stráženej väznice.

(TS – Eva Rebollo – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img