8.6 C
Slovakia
pondelok, 8 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNa debutovom albume mandolinistu Jozefa Schneinera hosťuje Peter Luha
spot_img

Na debutovom albume mandolinistu Jozefa Schneinera hosťuje Peter Luha

foto---peter-luhaMandolinista Jozef (Dodo) Scheiner vydal svoj debutový inštrumentálny album s názvom Perinmama. Na Slovensku je jeho mandolínový album unikát. Dodo napísal pre album 9 inštrumentálnych kompozícií, v ktorých sa snažil vyjadriť svoje najhlbšie pocity.

K spolupráci na netradičnom albume si vybral výborných slovenských hudobníkov, o ktorých vedel, že sa do atmosféry dokážu ponoriť. Do projektu zapojil Mareka Berkyho (klarinet, EWI, saxofón), Petra Luhu (akustická gitara, basgitara, elektrická gitara), Dina Majdáka (cajón, darbuka, djembe, chimes, dažďová palica, šejker, tamburína), Stanislava Palúcha (husle), Petra Szabadosa (dobro) a Michala Vavra (akustická gitara).

Na vyjadrenie rôznych nálad použil Dodo tri typy mandolínakustickú, elektro-akustickú a rezofonickú. Okrem toho obohatil skladby hrou na elektrickú a rezofonickú gitaru a v jednom prípade na basgitaru.

Peter Luha – For Piazzolla


 

Na skladbu For Piazzolla venovanú významnému argentínskemu skladateľovi Astorovi Piazzollovi vzniklo veselé video v podaní DodaPetra Luhu.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img