8.6 C
Slovakia
pondelok, 22 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNa koncerty do Slovenskej filharmónie
spot_img

Na koncerty do Slovenskej filharmónie

20160602-Óda-na-radosť-690x420

67. koncertná sezónna Slovenskej filharmónie sa nezadržateľne blíži ku koncu. Ešte pred jej úplným uzavretím, po ktorom budú nasledovať koncertné zájazdy, sa uskutoční ešte niekoľko „bonbónikov“.

Už dnes a zajtra večer privíta Reduta, domov Filharmonikov, stáleho hosťujúceho dirigenta Leoša Svárovského. Ten so Slovenskou filharmóniou naštudoval dielo Short Ride in a Fast Machine od amerického skladateľa Johna Adamsa, Koncert pre klavír a orchester a mol, op. 54 od Roberta Schumanna a kompozíciu Leoša Janáčeka –  Symfonietta. Ako sólista sa predstaví maďarský klavirista Dénes Várjon. Koncerty vo štvrtok a piatok začnú o 19-tej.

 

O Juraja Valčuhu je mimoriadny záujem a jeho účinkovania v Slovenskej filharmónii sú zárukou kvalitného – umeleckého zážitku. Tentokrát prinesie 2. a 3. júna, ikonické dielo vážnej hudby, symfóniu č.9, tzv. Óda na radosť od Ludwiga van Beethovena a jeho parafrázu spracovanú Friedrichom Cerhom. Pre veľký interes zo strany verejnosti i samotných novinárov sa uskutoční vo štvrtok 2.júna verejná generálka, ktorá začne o 10:00.

Ludwig van Beethoven – Ninth Symphony

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img