8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNa Polemic tancujú maminy, pankáči aj mladé slečny
spot_img

Na Polemic tancujú maminy, pankáči aj mladé slečny

unnamed

Po júnovom predstavení skladby Tancuj, prichádza kapela Polemic s klipom k tejto skladbe, ktorý je plný pozitívnej energie, a ktorý vyčarí úsmev na tvári nejedného fanúšika. A ktovie, možno sa v ňom nájdete aj vy.

To, že skladby kapely Polemic sú tanečné, veselé a majú pozitívny náboj, nie je žiadna novinka. Chalani to potvrdili aj pri svojej najnovšej skladbe Tancuj, ktorá má jemne swingový charakter, tanečný rytmus a nenáročný chytľavý text, ktorý si zapamätáte už po pár vypočutiach. Tieto aspekty urobili zo skladby hneď po vypustení do éteru letný hit a kapela ju zaradila do repertoáru, medzi svoje najznámejšie hity. Ľudia si ju tak mohli vypočuť naživo už počas letných koncertov a festivalov. Autorstvo hudby si členovia kapely rozdelili rovným dielom, text je z pera gitaristu Michala Nováckeho.

Na videoklip k tejto skladbe si však fanúšikovia Polemicu museli chvíľku počkať, no po necelých 4 mesiacoch od jej uvedenia sa konečne dočkali. Námet a scenár patrí členom Polemicu, okrem nich sa na klipe podieľali Marek Mackovič (réžia, strih), Viliam Tutko (kamera) a Diana Blatnická (produkcia). Leto s najväčšou pravdepodobnosťou využil tvorivý tím na zbieranie vhodného materiálu do klipu, ktorý bol následne uverejnený na kanáli Youtube 25.9. Nájdeme v ňom zábery z letných festivalov a koncertov, na ktorých sú fanúšikovia Polemicu “riadiaci sa“ heslom skladby – tancuj. Či už sú to tínedžeri, páriky alebo rodičia s deťmi, všetci v klipe tancujú a zabávajú sa pred plagátom s logom kapely. Potvrdzujú tým fakt, že odviazaná zábava je pri skladbách Polemicu zaručená. Okrem “neznámych tvári“ sa tu v jednom zábere mihne aj moderátor Sajfa, či iné známe tváre. A že priestor “zahrať si“ vo videoklipe dostal naozaj každý, kto šiel okolo, dokazujú práve ľudia s pivom v ruke či nie úplne triezvi fanúšikovia, ktorí sa skôr do rytmu hudby potácajú z miesta na miesto. V tomto prípade však ide o vyobrazenie letnej pohody a nálady “se vším všudy“, a tak sú tieto zábery vo videoklipe vítané a pobavia nejedného z vás. Veď ako sa aj v samotnej skladbe spieva: „Hanbu preč, rob čo vieš…“ J. Druhú líniu klipu tvoria zábery zo zákulisia či priamo z pódia a atmosféru dotvára i pohľad na festivalové publikum. Členovia Polemicu majú totiž bohatú a pestrú základňu fanúšikov, čo napokon vyplýva aj zo samotného videoklipu. Okrem chytľavých skladieb za to môžu vďačiť i svojim tanečným kreáciiam a energii, ktorú zo seba počas koncertov na ľudí odovzdávajú. A snáď ju budú šíriť okolo seba i naďalej, minimálne ďalších 27 rokov.

Polemic – Tancuj

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img