8.6 C
Slovakia
streda, 24 februára, 2021
Home Novinky Na Polemic tancujú maminy, pankáči aj mladé slečny

Na Polemic tancujú maminy, pankáči aj mladé slečny

unnamed

Po júnovom predstavení skladby Tancuj, prichádza kapela Polemic s klipom k tejto skladbe, ktorý je plný pozitívnej energie, a ktorý vyčarí úsmev na tvári nejedného fanúšika. A ktovie, možno sa v ňom nájdete aj vy.

To, že skladby kapely Polemic sú tanečné, veselé a majú pozitívny náboj, nie je žiadna novinka. Chalani to potvrdili aj pri svojej najnovšej skladbe Tancuj, ktorá má jemne swingový charakter, tanečný rytmus a nenáročný chytľavý text, ktorý si zapamätáte už po pár vypočutiach. Tieto aspekty urobili zo skladby hneď po vypustení do éteru letný hit a kapela ju zaradila do repertoáru, medzi svoje najznámejšie hity. Ľudia si ju tak mohli vypočuť naživo už počas letných koncertov a festivalov. Autorstvo hudby si členovia kapely rozdelili rovným dielom, text je z pera gitaristu Michala Nováckeho.

Na videoklip k tejto skladbe si však fanúšikovia Polemicu museli chvíľku počkať, no po necelých 4 mesiacoch od jej uvedenia sa konečne dočkali. Námet a scenár patrí členom Polemicu, okrem nich sa na klipe podieľali Marek Mackovič (réžia, strih), Viliam Tutko (kamera) a Diana Blatnická (produkcia). Leto s najväčšou pravdepodobnosťou využil tvorivý tím na zbieranie vhodného materiálu do klipu, ktorý bol následne uverejnený na kanáli Youtube 25.9. Nájdeme v ňom zábery z letných festivalov a koncertov, na ktorých sú fanúšikovia Polemicu “riadiaci sa“ heslom skladby – tancuj. Či už sú to tínedžeri, páriky alebo rodičia s deťmi, všetci v klipe tancujú a zabávajú sa pred plagátom s logom kapely. Potvrdzujú tým fakt, že odviazaná zábava je pri skladbách Polemicu zaručená. Okrem “neznámych tvári“ sa tu v jednom zábere mihne aj moderátor Sajfa, či iné známe tváre. A že priestor “zahrať si“ vo videoklipe dostal naozaj každý, kto šiel okolo, dokazujú práve ľudia s pivom v ruke či nie úplne triezvi fanúšikovia, ktorí sa skôr do rytmu hudby potácajú z miesta na miesto. V tomto prípade však ide o vyobrazenie letnej pohody a nálady “se vším všudy“, a tak sú tieto zábery vo videoklipe vítané a pobavia nejedného z vás. Veď ako sa aj v samotnej skladbe spieva: „Hanbu preč, rob čo vieš…“ J. Druhú líniu klipu tvoria zábery zo zákulisia či priamo z pódia a atmosféru dotvára i pohľad na festivalové publikum. Členovia Polemicu majú totiž bohatú a pestrú základňu fanúšikov, čo napokon vyplýva aj zo samotného videoklipu. Okrem chytľavých skladieb za to môžu vďačiť i svojim tanečným kreáciiam a energii, ktorú zo seba počas koncertov na ľudí odovzdávajú. A snáď ju budú šíriť okolo seba i naďalej, minimálne ďalších 27 rokov.

Polemic – Tancuj