8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyS pizzou znie všetko lepšie
spot_img

S pizzou znie všetko lepšie

pizza_underground_1

The Pizza Underground je kapela, ktorá paroduje piesne americkej rockovej skupiny Velvet Underground. Pri spievaní nie sú veľmi zosúladení. A dokonca ani nehrajú na skutočných nástrojoch. Napriek tomu kapela už od založenia upútava pozornosť médií. Objavila sa už aj na televíznej stanici MTV či stranách Rolling Stone. Na ich vôbec prvý koncert sa dostavilo až päťsto ľudí. Po prvom úspechu sa kapela vydala na turné po Spojených štátoch, kde vypredávali jeden koncert za druhým.

 

The Pizza Underground je americké komediálne rockovové zoskupenie, ktoré pretvára piesne kapely Velvet Underground a ich textom vdychuje úplne iný, nuž jednoducho povedané, pizzový nádych. Vznikla v New Yorku a jej zakladateľom nie je nikto iný ako Macaulay Culkin, bývalá detská hviezda známa najmä ako Kevin z filmov Sám doma. Láska k pizzi teraz už 33-ročného „Kevina“ nezhrdzavela, dokonca ju so svojimi priateľmi posunul na úplne nový level. Okrem Culkina, ktorý v skupine plní úlohu vokalistu, bubeníka a hráča na kazoo, kapelu dopĺňa gitarista Matt Colbourn a hráč na tamburíne Austin Kilham. Sériu nezvyčajných nástrojov rozširuje Pheobe Kreutz, ktorá hrá na zvonkohre, a bubeníčka Deenah Vollmer, ktorej nástrojom je hádam najzvláštnejší prvok celého zoskupenia – škatule od pizze.

The Pizza Underground – teaser

Práve táto nezvyčajná bubeníčka vysvetlila, že Pizza Underground vznikla v roku 2012 ako žart. Mnoho výrazov v pôvodných piesňach sa podľa členov zoskupenia dá jednoducho nahradiť slovami ako pizza či syr. Zvonkohristka Pheobe Kreutz uviedla, že členovia veria, že Velvet Underground skutočne písali piesne o pizzi, ale texty neskôr museli prerobiť kvôli štandardom ich doby. Vďaka tejto neobvyklej tematike kapela na svojich koncertom fanúšikom dokonca rozdáva škatule s pizzami.

Prvý singel nahrala kapela v novembri 2013. Nasledovalo promo video, ktoré zobrazovalo Culkina konzumujúceho syrovú pizzu. Išlo o paródiu na film Andyho Warhola, v ktorom umelec rovnakým spôsobom pôvodne jedol hamburger. Prvý videoklip sa na internete objavil v januári 2014. Objavili sa v ňom paródie na piesne Velvet Underground ako „All Pizza Parties“ (pôvodne „All Tomorrow’s Parties“), „Pizza Gal“ („Femme Fatale“) a „Take a Bite of the Wild Slice“ („Walk on the Wild Side“).

The Pizza Underground – live at Nottingham

V máji 2014 sa kapela stretla aj s negatívnou reakciou, keď ich na koncerte v Nottinghame publikum vypískalo. Ich hudobné výtvory totiž označili ako hanobenie jednej z najlepších rockových kapiel vôbec. Krátko po tomto incidente si skupina dala pauzu, ale Pizza Underground svoje pôsobenie neukončilo.

Nedávno sa totiž Culkin vyjadril, že skupina pripravuje nový album, na ktorom zaznie aj symfonický orchester a detský spevácky zbor. „Samozrejme, že mi to pripadá zábavné! No tak, veď rýmujme huby s hubami. Naďalej je to stále ten istý žart,“ vyjadril sa Culkin.

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img