8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNeuveriteľný príbeh pesničkára Sixto Rodrigueza pokračuje na jeseň v Bratislave
spot_img

Neuveriteľný príbeh pesničkára Sixto Rodrigueza pokračuje na jeseň v Bratislave

Ak ste zmeškali vystúpenie amerického pesničkára Rodrigueza na tohtoročnej Pohode, nemusíte zúfať. Fascinujúci príbeh pokračuje ďalej.

Cestou z koncertu na letisko Sixto Rodriguez požiadal vodiča, aby sa vrátil naspäť do areálu trenčianskeho letiska. Unesený atmosférou si nenechal ujsť zvyšok festivalu a zotrval v ňom do posledných chvíľ. Potvrdil tak povesť a auru Pohody, ktorá zvučne rezonuje v spoločnosti najprestížnejších európskych či svetových festivalov. Aj vďaka tejto udalosti sa jedna z najpopulárnejších hviezd 70.rokov, ktorá nikdy nebola, vráti exkluzívne na Slovensko už 30. septembra. V bratislavskej Starej tržnici sa tentokrát predstaví v intímnejšej polohe, bez svojej sprievodnej kapely.

Sixto Rodriguez – live Pohoda 2018

Sixto Rodriguez je americký pesničkár, ktorý prežil svoj život ako „zabudnutý“ robotník v šedých predmestiach ťažko skúšaného Detroitu. Kým on zavesil svoju kariéru na klinec, v Juhoafrickej republike sa bez jeho vedomia na desaťročia stali jeho piesne symbolom boja proti apartheidu a jeho meno populárnejšie ako The Rolling Stones či The Beatles.

Rodriguezov fascinujúci príbeh vo svete spopularizoval oscarový dokumentárny film Searching for Sugar Man.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img