8.6 C
Slovakia
pondelok, 22 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZaujímavosti zo života Alice Merton
spot_img

Zaujímavosti zo života Alice Merton

Patrí medzi objavy minulého roka. Ak by sme jej mali priradiť iba jednu národnosť, bol by to asi problém. Speváčka Alice Merton žije nomádskym spôsobom životom a má asi deväť domovov. My sme zozbierali z jej života aj ďalšie zaujímavosti.

  1. Mala v živote už deväť domovov. Narodila sa vo Frankfurte, ale jej rodičia sa čoskoro presťahovali do Connecticutu a potom do Ontária v Kanade. Keď mala 13 rokov, vrátila sa do Nemecka, tentokrát do Mníchova. Ale to nebol koniec. Jej rodičia sa potom presťahovali do Bournemouthu, na južnom pobreží Anglicka.
  2. Od malička ju viedli ku klasickej hudbe. Na klavíri hrala už od piatich rokov. Napísala niekoľko skladieb o nomádskom spôsobe života. Hrala aj na klarinete, no zdalo a jej, že nie je veľmi talentovaná. Od deviatich rokov chodila na spev. Začala s divadelnými piesňami a postupne prešla na tie viac klasické.
  3. Napísala skladbu o tom, že sa nikdy nikde neusadila. Nesťažuje sa však na to. Hovorí, že jej to pomáha v tom, že dokáže prežiť všade, kam len príde.
  4. Zo začiatku mala problém usadiť sa v Nemecku. Najväčšou bariérou bol pre ňu jazyk. Po úspechu jej prvej skladby sa spolu s manažérom stretli s viacerými vydavateľmi. Všetci jej chceli do jej tvorby zasahovať, preto sa rozhodla založiť si vlastný label s názvom Paper Plane Records.
  5. Najskôr neverila, že by anglická pieseň No Roots mohla dosiahnuť taký úspech v Nemecku a vo Francúzsku. Podarilo sa jej to. Dokázala, že hudba nepozná hranice.
  6. Získala prestížnu cenu European Border Breakers Award. Tú udeľujú organizátori festivalu Eurosonic Noorderslag novým menám, ktorým sa podarí preraziť v celoeurópskom meradle.
  7. Debutovala v roku 2017 LP-čkom s názovom No Roots, z ktorého okrem titulnej skladby pochádzajú aj single Hit the Ground Running a Lash Out.
  8. Práve pracuje na ďalšom LP-čku. Texty píše o tom, čo práve prežíva v živote, či už je to odmietanie vydavateľstiev, to, že nemá domov, alebo to, že všetko je pre ňu nové.
  9. Stále má veľmi rada klasickú hudbu, no nepohrdne ani operou, či indie rockom. Jej obľúbená kapela je The Killers.
  10. Vo videu k skladbe Running a aj na koncertoch Merton nosí okolo krku kovové kúsky, ktoré evokujú film Mad Max. Navrhla jej to dobrá kamarátka. Považuje to za ochranné brnenie.

To, že Alice Merton nie je iba speváčka jednej skladby budete môcť vidieť a počuť aj na Slovensku. Svoje živé vystúpenie predvedie 14. septembra v bratislavskom Majestic Music Clube.

Alice Merton – Lash Out

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img