8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNezastaviteľní Mastodon rozsvietia temným svetlom pražskú Lucernu
spot_img

Nezastaviteľní Mastodon rozsvietia temným svetlom pražskú Lucernu

Je viacero dôvodov, prečo sú atlantskí Mastodon považovaní za jednu z najlepších hlasných kapiel súčasnosti. Od začiatku nového milénia sa nečakane a bez straty tváre vypracovali z hĺbok undergroundového podhubia až do classic rockom zaváňajúcej ligy.

Kritikom i svojej rôznorodej fanúšickej obci imponujú schopnosťou niesť fakľu s ohňom (aj popolom) hodnôt tvrdej gitarovej hudby do dnešných tekutých dní. Najlepšie na tom je, že vždy keď sa naučia novým trikom, tie staré si stále pamätajú a vkusne ich vytiahnu práve vtedy, keď starí fanúšikovia začnú frflať, že to už nie je to, čo bývalo. Sympatický kvartet produkuje jednu silnú nahrávku za druhou, pričom sa vždy snaží posunúť svoju poetiku ďalej a čo najvernejšie (aj keď v skrytosti) artikulovať aktuálny život každého svojho člena. Po spievaní o obrovských veľrybách, medzipriestorovom cestovaní, sexe vo vákuu, krvilačných cároch či chodiacich stromoch sa kapela konceptuálne vrátila späť na tvrdú zem. Na svojom poslednom a najpredávanejšom albume Emperor of Sand zvádzajú boj s najzhubnejším súperom, aby sa na najnovšom EP Cold Dark Place postavili démonom klamstva a existenčnej bolesti.

Mastodon – Cold Dark Place

S tonou nového materiálu a starých hitoviek prišiel znovu rad aj na starý kontinent a práve stovežatá bude určite jedno z najlepšie ladiacich miest s takou intenzívnou kultúrnou udalosťou. V správnej koncertnej forme sa podržia navzájom s dvomi kvalitnými hosťami – post rockovými Russian Circles a spriaznenými stoner metalistami Red Fang .

Russian Circles – Vorel

Koncert kapely Mastodon je vždy zážitok, v ktorom sa mieša ľudská spontánnosť a zraniteľnosť s obrovskou túžbou vzniesť sa hudobne i osobnostne do najvyšších výšin, z ktorých im žehnajú hrdinovia rockovej minulosti. Na ich odkaz kapela nesilene nadväzuje a dokáže ho tlmočiť originálne, aktuálne a podľa seba a ako jedni z mála, ktorí sa dnes o to snažia, na to naozaj aj majú. Túto skúsenosť môže zažiť divák v piatok, 24. novembra v pražskej Lucerne s kapelou, ktorá zaujme už len z fotiek, povznáša z nahrávok a poľudšťuje naživo.

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img