8.6 C
Slovakia
piatok, 21 júna, 2024
spot_img
ÚvodReportySpoiwo - Spojiť atmosféru s hudobnými výkonmi
spot_img

Spoiwo – Spojiť atmosféru s hudobnými výkonmi

Už sa to nešepká, už sa to vie. Spoiwo je výnimočná kapela. Z festivalu Whooneedlyrics?! putovala na samostatný koncert.

Buď vás hneď chytia za srdce, alebo zmoria. Záleží na vás, či pristupujete k hudbe s trpezlivosťou, alebo okamžite očakávate spád a gradáciu. Inštrumentálna skupina z Gdaňska Spoiwo sa vymyká z post rockovej škatuľky. Vlastne je jej priúzka. Skôr než pomyselný soundtrack, s vizuálnymi asociáciami, vytvára impresionistické návaly inšpirované ambientom, vážnou hudbou a psychedelickým rockom. Nemajú také rozsiahle kompozície a skôr než na viacero tém sa sústreďujú iba na jednu myšlienku, ktorú ďalej rozvíjajú.

Spoiwo – Flare

Ukázali to aj v Bratislave na premiérovom samostatnom koncerte, kde im robili predkapelu slovenská formácia Untitled sea, na ktorý prišli vďaka dobrému dojmu zanechanom na festivale Whooneedlyrics?! Chýbajúca vizuálna projekcia ani nevadila, všetok pozornosti smerovalo aj tak na muzikantské výkony hraničiace s nadmernou fyzickou aktivitou. Hoci to nie sú žiadni virtuózi, ich majstrovstvo spočíva v dokonalom prepojení farebnej kombinácie nástrojov a správnom načasovaní. Spojenie medzi kapelou a publikum fungovalo, aj keď niektoré nápady pohlcovala akustika malého klubu. Sledovať vývoj skupiny Spoiwo sa vyplatí, budeme dúfať, že poľské kvinteto k nám zavíta, aj keď jeho renomé stúpa z roka na rok.

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img