8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinka od Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip a ich zvukofarebné...
spot_img

Novinka od Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip a ich zvukofarebné krajiny vnútorného exilu

Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip
Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip

Český psychedelici Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip vypustili do sveta album Temple of Serenity, ako ich súčasnú odpoveď na tieto archaické, no stále aktuálne potreby.

Zdá sa, že dopyt po úniku z každodennosti pretrváva a nachádza si stále svojich verných nasledovateľov. Z antropologického hľadiska to bola vždy hudba v spojení s tancom a inými médiami, ktorej sa okrem iného pripisoval magický a rituálny rozmer.

V  hudbe Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip sa zrkadlí dedičstvo nekonvenčných rockových žánrov, príťažlivý opar zakázaného tajomna ale aj množstvo vzletných hypnotických motívov.

Pieseň Penitence, ktorú si kapela vybrala ako singel k aktuálnemu albumu dostala svoju vizuálnu podobu v spolupráci s umelcami SIKRA (masky) a experimentálnym ateliérom Weird Visuals a ďalšími. Pozvoľne gradujúca pieseň je prestúpená orgiastickými obrazmi spolu s pestrou farebnosťou amorfných analógových vizuálov.

Už z prvého počutia zaujme na albume Temple of Serenity solídna produkcia (Golden Hive Studio), ktorá kapelu posúva vzhľadom na ich predošlú tvorbu o stupienok vyššie. Celý album je dostupný na vypočutie na oficiálnom kanály bandcamp, rovnako je k dispozícií aj jeho fyzická podoba na LP nosičoch. Slovami Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip: „Join the ritual!“

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img