8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky na mesiac november
spot_img

Novinky na mesiac november

gwen_stefani_mGwen Stefani

Líderku skupiny No Doubt Gwen Stefani netreba nijako špeciálne predstavovať. Možno mnohých neprekvapí ani informácia, že táto speváčka momentálne pracuje nie len na svojom treťom sólovom s ktorým sa spája známe meno Pharrell Williams. Minulý týždeň dala von videoklip k prvému singlu z pripravovaného albumu. Pieseň nesie názov „Baby don’t lie“. Videoklip je farebný, veselý a ide z neho pozitívna energia. Melódia je chytľavá, takže konštatujem, že nebudem prvá, ktorá sa pristihla pri pohmkávaní hneď pri prvom počutí. Gwen v ňom rozhodne nevyzerá na svoj reálny vek, avšak oceňujeme, že nie je prehnane vyzývavá a nepotrebuje za každú cenu predať svoje telo, ako to zvyknú robiť jej kolegyne. Videoklip síce nemá žiaden príbeh, a vidíme v ňom len tancujúcu speváčku, no celkový dojem je fajn. Mínusový bod by mohla dostať za umiestnenie „len“ troch produktov, ale to sa už stáva istým štandardom. Ani s textom sa veľmi nepohrala, ale kto sme, aby sme to hodnotili. Veď posúďte sami. 

Gwen Stefani – Baby Don’t Lie


Adam Ďurica

… si povedal, že „Neľutujem“ pre doterajší úspech potrebuje pokračovanie, a tak svetlo sveta uzrela časť druhá – „Mandolína“. Mladý išiel na istotu, a tak opäť vyznáva nekonečnú lásku v Košiciach, Banskej Bystrici a Bratislave, kde okrem iného roztápa srdcia slovenským ženám. Zasa. Musíme však konštatovať, že veľmi kreatívny nebol ani v jednom smere. Videoklip pozostáva z prechádzania sa po spomínaných mestách, čo účinkujúcich pochopiteľne urobilo šťastnými aspoň na pár nanosekúnd, no my ostatný by sme možno ocenili niečo nové. Na čom ale chlapec zamakal, je text. Z levelu „sladký“ to posunul na „sladký na entú“, z čoho sa musia tešiť najmä single jedinci, keď skladbu počujú po desiaty krát v ten istý deň z našich rádií. Ale ináč je to taká veselá skladbička.

Adam Ďurica – Mandolína


Dominika Mirgová

… na sebe neustále pracuje, čoho výsledok je jej absolútna novinka „Hore“. Musím sa priznať, že patrím medzi tých, ktorí netrpezlivo čakali na zverejnenie. Slečna Mirgová sa však nezaprela a opäť (ne)prekvapila. Pravdepodobne sa riadi heslom „Aj zlá reklama je reklama“, a tak teda ide hore. Keďže hejterov má rovnako veľa ako fanúšikov, tak si to celé rozoberieme na drobné. Dominika je mladá baba, ktorá nám už pár rokov dozadu ukázala, že spievať vie, no spev očividne nie je momentálne to, čím chce zaujať. Tak ako predchádzajúci videoklip, aj tento nový pôsobí lacno a umelo. Najmä kvôli jej vizáži, nevhodnom oblečení, a Domča sa snaaží predať telom. To, že hudba každému pripomína straršieho kolegu z hip-hopovej brandže veľmi rozoberať nemusíme. Text je plytký, bez hlbšieho významu, a okrem toho, že v ňom Dominika dva krát odkáže na používanie drog, sa dokonca uchýlila aj k vulgarizmu, kde hejterov fakuje, sme sa nedozvedeli nič prevratné, ale ok, poďme ďalej. Ja osobne som nepochopila štyroch spievajúcich chlapov, okolo ktorých sa mladá Mirgová zvíja, ale je možné, že chyba je len vo mne. Potom som sa ale zamerala na chlapíka tmavej pleti, a usudzujem, že Dominike šlo najmä o rozmanitosť. Ďalším paradoxom (teda aspoň pre mňa) je speváčka nastlajlovaná štýlom „Im hot and I know it“ a následne Tá istá speváčka tancujúca v čapici s uškam. My sa teda neviem rozhodnúť, či ju máme vnímať ako mladú dámu idúcu si za svojím (či už je to spev/tanec/umenie whatever) alebo ako vysokoškoláčku, ktorej sa nechce vyrásť. Každopádne, pre nás je to mätúce a tak názor si urobte samy.

Dominika Mirgova – HORE

https://www.youtube.com/watch?v=_aRPa_sE3iU


Spevácke duo Nico&Vinz a ich legendárne „Am I wrong“ pozná hádam každý. Chalanom sa momentálne veľmi darí a ich album „Black Star Elephant“ naozaj stojí za vypočutie. Najnovšie však zverejnili videoklip k skladbe „In your arms“. Nie len hudobná časť je naozaj príjemná, ale chválime aj text, ktorý má hlbší zmysel a nie sú to náhodne poskladané slová ako vo väčšine prípadoch. Chlapcom sa podaril aj videoklip, ktorý má dej, čo sa pomaly stáva vzácnosťou. Citlivejším jedincom možno vyjde aj slza, nie vždy videoklip vyvolá toľko emócií. Odporúčame!

Nico & Vinz – In Your Arms


Damien Rice

je späť a nie len fanúšikovia jeho hudby sú nadšený zo skladby „ I Don‘t want to change you“ ktorá pochádza z jeho tretieho štúdiového albumu. Tento spevák inak nazývaný aj Mozart 21.storočia robí hudbu pre špecifické publikum, no nájdu sa v nej tzv, hybridi, ktorí počúvajú všetko. Kto si niekedy vypočul aspoň jednu pieseň do Damiena, vie, že ide o hudbu pokojnú, o texty, ktoré sa vám dostanú pod kožu, a o ktorých význame premýšľate. Inak to nie je ani v prípade tejto piesne. Relaxujte a počúvajte.

Damien Rice – I Don’t Want To Change You

autor| Michaela Šlosárová

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img