8.6 C
Slovakia
piatok, 19 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo slovenskej populárnej hudby
spot_img

Novinky zo slovenskej populárnej hudby

smola_a_hrusky_promo2014 (6)No Name uverejnili nový singel a opäť  vyrážajú na česko – slovenské turné, uletenci Smola a Hrušky zase nakrútili klip ku piesni Mary, Chiki Liki Tu – A zverejnili ďalšie informácie zo zákulisia nakrúcania novej dosky a predsavíme vám aj čerstvé meno na scéne slovenskej populárnej hudby.

Skupina NO NAME má nový singel! Skladba s názvom „Povedz mi“ je prvou novinkou z pripravovaného albumu. Autormi piesne sú bratia DušanIgor Timkovci. V skladbe „Povedz mi“ spievajú o tom, ako si ľudia komplikujú život. K piesni, ktorá odkrýva sféry skutočného ľudského šťastia, plánujú NO NAME nakrútiť aj videoklip. Úspešní hudobníci, ktorých miluje slovenské aj české publikum, predstavia novinku po prvýkrát naživo už 23. januára 2015Bratislave a 7. marca 2015 v Košiciach.

No Name – Povedz mi


 

Spokojní fanúšikovia, vypredané klubové koncerty, milióny najazdených kilometrov a veľké párty. Kapela Smola a Hrušky dosiahla plnoletosť a užíva si svoju osemnástku. V roku 2015 vôbec nebude oddychovať, ale pokračovať vo veľkej koncertnej párty. Po nevydaných singloch Vylížem s Berenikou Kohoutovou, Televízne noviny so Zverinom či Čierny Biely s kapelou Gulo Čar a raperom Supom z kapely Moja reč je tu nový singel a klip Mary, ktorý vznikol spolu s talentovaným tímom Learto production a ktorý je zároveň pilotnou skladbou spomínaneho výberového albumu najväčších hitov BEST ON 1997 – 2015.

Smola a Hrušky – Mary


 

Bratislavská štvorica Sad Johny King sa v týchto dňoch rozhodla vypustiť do sveta svoj debutový singel. Kapela, ktorá predstavuje nový vietor na slovenskej scéne, posiela do éteru skladbu a videoklip Priestor. Práve ten chce Sad Johny King poskytnúť každému, koho omrzel generický pop bez duše.

Sad Johny King – Priestor


 

Prešovská formácia Chiki Liki Tu-A pokračuje v prekvapeniach pre fanúšikov, ktorí sa čoskoro dočkajú nového albumu. Prednedávnom  uverejnili hudobníci na svojom facebookovom profile video, v ktorom odpovedajú na päť otázok k pripravovanej novinke.

Chiki Liki Tu – A – teaser Slzy tvý mámy, Šedivý a spol


 

Ďalšie prekvapenia budú pribúdať každý týždeň. Martin a Tomáš Višňovskí a Ľuboslav Petruška hovoria o tom, či pociťovali tlak na kapelu, neustálym dopytovaním sa fanúšikov a médií, kedy vyjde nový album, vyjadrujú sa k európskemu undergroundu, či vysvetľujú, prečo sa rozhodli vydať album formou predpredaja s bonusmi pre fanúšikov.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img