8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo slovenskej populárnej hudby
spot_img

Novinky zo slovenskej populárnej hudby

l157317Katarína Knechtová predstavila nový singel Naveky, ktorý nahrala spolu s Cigánskymi Diablami, speváčka Janais v centre mesta nakrúcala svoj nový videoklip, Peter Aristone a Komajota vyrážajú na spoločné turné a na veľkej párty slovenskej pobočky Universal Music odovzdali štvornásobnú platinu Richardovi Müllerovi a vokálnej skupine Fragile.

Speváčka Janais má na svojom konte dva albumy SvetabojEufória. Jej fanúšikovia obdivujúci krehké popové piesne spievané v slovenčine, ale aj angličtinefrancúzštine čakajú na tretí. Zatiaľ im musí stačiť len ochutnávka v podobe skladby Heart. Video k nej Janais aj spolu so skupinou nahrala v centre Bratislavy uprostred nič netušiacich turistov. Novinku s názvom Heart počuli  koncom augusta ako prví návštevníci festivalu Lodenica, video k nej zverejnila Janais len pred pár dňami. Na veselom bezstarostnom klipe vôbec nevidno, v akom strese sa rodil.

Janais – Heart


 

Speváčka Katarína Knechtová má nový singel s názvom „Naveky“! Hudbu aj text k skladbe „Naveky“ napísala samotná Katarína Knechtová. V piesni spieva o tom, že ľudia, ktorých milujeme v nás naveky zanechajú svoj odraz. Na novinke opäť spolupracovala s Christianom Eignerom, známym hudobníkom z kultovej skupiny Depeche Mode. Speváčka má na jeseň veľké plány, k nového singlu „Naveky“ chystá klip a čoskoro vyráža na turné s Cigánskymi Diablami!

Katarína Knechtová – Naveky


 

Špičkoví hudobníci, platinové platne a skvelá atmosféra! Tak to vyzeralo na veľkolepej párty najväčšieho hudobného vydavateľstva Universal Music v bratislavskom klube Loft! Na pódiu sa predviedli Ivan Tásler a skupina IMT Smile, Adam Ďurica a mladé talenty speváčka Svetlana a rocková skupina Paranoid. Šéf vydavateľstva Peter Riava odovzdal Richardovi Müllerovi a skupine Fragile 4-násobnú platinovú platňu za predaj trojalbumu HLASY 2. A to len týždeň po vydaní!  Na párty naživo zahrali štyri kapely zo „stajne“ Universal Music. Maratón odštartoval energický rock skupiny The Paranoid, ktorá zahrala skladby „Môžeš ísť“ a „Navždy“. Potom už na scénu prišla talentovaná speváčka Svetlanna, ktorá predstavila svoju novú skladbu.  Na párty nemohol chýbať šarmantný Adam Ďurica, ktorý zahral skladbu „Mám ťa rád“ od Karola Duchoňa. Potom už všetkých rozospieval svojim hitom „Neľutujem“. K  najväčším hviezdam vydavateľstva Universal Music patrí Ivan Tásler a skupina IMT Smile. Kapela na pódiu odpálila hit „Cesty II. triedy“, s ktorou boduje v slovenskom  éteri.

IMT Smile – Cesty II. triedy


 

Mladý talentovaný slovenský spevák a skladateľ Peter Aristone, ktorý so skladbami zo svojho debutového albumu 19 Days in Tetbury úspešne boduje v slovenských, českých a mnohých ďalších zahraničných rádiách sa spojil so skupinou Komajota a spoločne vyrazia na slovenské klubové turné.

Peter Aristone – Sunlight


Peter Aristone & Komajota

  • 16.10. Košice – Malbo Caffe
  • 22.10. Nitra – Nová pekáreň
  • 23.10. Prešov – Drink in Bar
  • 29.10. Žilina  – RocknRolla Club
  • 30.10 Bratislava – Hlava 22
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img