8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo slovenskej populárnej hudby
spot_img

Novinky zo slovenskej populárnej hudby

2593204_inekafe promo 2011 farebnaIné kafe oslávia dvadsať rokov veľkým koncertným turné po Európe, Elán zas zahrajú na Československej hranice, Nocadeň predstavili nový singel a No Name pridali nové termíny k ich akustickému turné.

Na scéne sú od roku 1995 a budúci rok ich čaká oslava kapelovej dvadsiatky. Rozhodli sa ju oslavovať celý rok a vo veľkom štýle. Už 1. januára 2015 výjde nový album Nevhodný typ, hneď po tom sa vyberú na trojmesačné turné po siedmych štátoch, v lete absolvujú festivaly a na záver roka plánujú niekoľko špeciálnych miniturné, na ktorých odohrajú vždy kompletne celé albumy zo svojej diskografie.  Chlapci pre svojich fanúšikov opäť pripravil prekvapenie. Nevhodný typ je v poradí siedmy album skupiny a spolu s Bestofkou a DVD už majú na konte desať nosičov. Od januára do marca 2015 bude Iné kafe na „20 rokov Nevhodní EU tour 2015“, počas ktorého na 24 koncertoch navštívia 7 krajín (Slovensko, Česká republika, Ukrajina, Poľsko, Srbsko, Anglicko a Írsko).

Iné Kafe – Nezáujem


 

Slovenská hudobná legenda Elán sa na nedostatok fanúšikov na Slovensku, ale ani v Českej republike sťažovať nemôže. Ich koncerty navštevujú niekoľkotisícové davy v oboch krajinách. Tento raz však pripravujú koncert, kde sa očakáva zmiešané publikum. 20. júna 2015 totiž vystúpia na hraniciach medzi oboma republikami pod holým nebom. Elán nepatrí medzi kapely, ktoré naháňajú čo najviac koncertov. Podľa Vladimíra Moška z manažérskej agentúry skupiny budú v roku 2015 fanúšikovia môcť koncerty v rámci oboch krajín zrátať na prstoch jednej ruky. A jedným z nich bude československý koncert na letisku v Holíči, ktoré sa nachádza len niekoľko stoviek metrov od hranice. Elán pricestuje do Holíča v plnej zostave s koncertným programom Elán Best of vol. 2., ktorý bude trvať približne 100 minút.

Elán – Kde si


 

Pred tým, než skupina Nocadeň predstaví oficiálny videoklip k pesničke V nás, pripravili hudobníci menší experiment. Natočili štyri videá, v každom z nich účinkuje jeden člen. Fanúšikovia tak môžu sledovať ako jednotliví členovia kapely prežívajú túto skladbu.  Videá odkazujú na prvé video, ktoré k pesničke vzniklo a opäť ich vyrobili chalani z kreatívneho štúdia Woont.  Skupinu Nocadeň založili bratia Rasťo (spev) a Robo Kopinovci (gitara) v roku 1997. V kapele účinkujú aj basgitarista Boris Mihálik a bubeník Peter Gufrovič. V roku 1998 vydali singel so skladbami Láva a Áno-nie.

Nocadeň – V nás


 

Skupina NO NAME valcuje megaúspešným akustickým turné ČeskúSlovenskú republiku! Pre obrovský záujem fanúšikov a vypredané turné pridali chalani k 19-tim koncertom NO NAME Acoustic Tour 2014 ďalšie dva v Bratislave a v Košiciach! Fanúšikovia NO NAME sa môžu tešiť na jedinečný akustický koncert s  hitmi „Čím to je“, „Ty a tvoja sestra“, „Hľadám“, „Žily“ 23. januára 2015 v Bratislave a 7. marca 2015 v Košiciach.

No Name – Večnosť acoustic tour 2013

https://www.youtube.com/watch?v=lJIidyK1tpY


 

Kapela získala nedávno v Českej republike už siedmeho Slávika bez hraníc a pre fanúšikov chystá na budúci rok nový singel aj album.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img