8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo zahraničiaHudobný dialóg medzi národmi v podaní Jesseho Cooka
spot_img

Hudobný dialóg medzi národmi v podaní Jesseho Cooka

Jesse Cook & Band / BlueZodiac live at Atelier Babylon, Bratislava 2020 / photo by: Marek Bučko
Jesse Cook & Band / BlueZodiac live at Atelier Babylon, Bratislava 2020 / photo by: Marek Bučko

V bratislavskom Ateliéri Babylon vystúpi už zajtra jeden z najinšpiratívnejších fusion gitaristov – Jesse Cook, ktorého tvorba spája rozličné vplyvy z celého sveta.

Hudba sa podľa neho neustále mení a jeho baví objavovať ju a učiť sa v nej nové veci. Tvrdí to jeden z najvýraznejších kanadských gitaristov Jesse Cooke. Aby sa nenudil on ani jeho fanúšikovia, tak neustále prichádza s niečím novým. Aj preto sa jeho albumy na seba príliš nepodobajú.

Raz nahrá temperamentné flamenco, inokedy zase inklinuje viacej k jazzu, alebo gitarové melódie zaobalí do world music. Na svojom konte má desať štúdiových nahrávok, no už vydanie debutového albumu Tempest mu zmenilo život. Z usadeného chlapíka sa stal hudobník na cestách.

Svet spoznáva nielen skrz cestovanie, ale najmä prostredníctvom hudby. Načerpáva tým novú inšpiráciu na miestach, kde hrá, alebo pri stretnutiach s domácimi hudobníkmi. Aj jeho súčasná kapela pochádza z rôznych kútov sveta, napríklad z Ukrajiny či Alžírska.

Svetoznámy gitarista však tvrdí, že hudba je univerzálny jazyk a nezáleží na tom, akej je človek pleti alebo vierovyznania. Záleží iba na pocitoch, ktoré si vedia ľudia pritom odovzdať.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img