8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo zahraničiaMichal Pavlíček posiela svoj „drive“ aj na koncertoch s mladšími muzikantmi
spot_img

Michal Pavlíček posiela svoj „drive“ aj na koncertoch s mladšími muzikantmi

Michal_Pavlicek Trio
Michal_Pavlicek Trio

Michal Pavlíček so svojím triom odohrá koncert 27. februára v bratislavskom MMC. Okrem nových skladieb z albumu Pošli to tam! predstaví aj prierez svojou bohatou diskografiou.

Minulý rok sa ocitol na pražskom festivale Metronome. V spoločnosti Kocába, Kryšpína, Čóka a Hrubeša nechal zahanbiť aj Liama Gallaghera a svojou energiou nechal za sebou aj omnoho mladšie mená. Teraz prichádza do Bratislavy, aby predstavil svoje koncertné trio.

Je veľmi ľahké k jeho muzike prejavovať náklonnosť, keď ste gitarista, ale Michal Pavlíček poteší aj tých, ktorí majú radi bohaté štruktúrované a košaté skladby. Kde nie je iba jeden či dva motívy, ale celá spleť ústiaca do pompézneho gitarového zvuku. Dokázal to vo svojich kapelách Pražský výběr a Stromboli, bočných projektoch, scénických predstaveniach, aj ako sideman. Všade a vždy, kde sa ocitol patril k najvýraznejším muzikantom. Štúdiovým aj koncertným, o čom sa môžete presvedčiť už 27. februára v bratislavskom MMC.

Na turné k albumu Pošli to tam!, ktoré má hardrockový drive aj progresívny feeling. Na koncerte predstaví nové piesne doplnené o staré hity v komornej zostave s Michalom Daněkom za bicími, basgitaristom Martinom Ivanom a klaviristom Michalom Nejtekom.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img