8.6 C
Slovakia
sobota, 20 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo zahraničiaOd hiphopu k afrobeatu a vlastnému štýlu – Obongjayar
spot_img

Od hiphopu k afrobeatu a vlastnému štýlu – Obongjayar

Obongjayar
Obongjayar

Vychádzajúca hviezda londýnskej scény Steven Umoh alias Obongjayar. Z Nigérie sa usídlil v Londýne, v ktorom tvorí a vydáva originálne skladby v spojení soulu, afrobeatu, hiphopu a gospelu. Pred dvomi dňami vydal novú skladbu God’s Own Children.

Steven Umoh aká Obongjayar vyrastal v Nigérii a nič nenasvedčovalo tomu, že by sa mal stať hudobníkom. K hudbe mal vlažný vzťah. Iste k tomu prispelo aj ťažké detstvo v prístavnom meste Calabar, ktoré mu neumožňovalo dostať sa k poriadnym nahrávkam. Občas mu niečo poslala jeho mama z Londýna, niečo zase splašil na čiernom trhu. Väčšinou išlo o americkú hiphopovú muziku, na ktorú sa pokúšal sám rapovať.

Tak to robil medzi svojimi kamarátmi aj v kostole svojej starej mamy. Nakoniec sa mu podarilo presťahovať za mamou do Londýna. Tam sa mu otvoril nový svet, v ktorom bol bližšie k svojmu snu – stať sa raperom. Avšak pri kopírovaní amerických hviezd si uvedomil, že nikdy nebude ich vernou kópiou, pričom stráca aj svoju autentickosť.

Z rapu sa obrátil k spevu a svojím koreňom. Pri tvorení piesní prepojil skúsenosť zo spievania v kostole a obdivu k afrobeatovému soundu svojho rodáka Feli Kutiho. Zrazu vzniklo niečo originálne, svojské a oceniteľné, čo si všimol aj americký raper Danny Brown, ktorý s ním spolupracoval na skladbách Belly of the Best a uknowhatimsayin. Ešte predtým vydal vlastnú EP dosku Bassey.

Predvčerom prišiel s novou skladbou God’s Own Children, ktorá naznačuje jeho spirituálnu podstatu, no spevák tvrdí, že nie je pripútaný inštitucionálnym náboženstvom, skôr hľadá duchovno vo vlastnom bytí a vedomí.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img